امتیاز مثبت
۰
انتقال پرواز حجاج به فرودگاه امام قطعی است
يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 194833
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به این‌که پرواز حجاج فرودگاه مهرآباد از ۱۹ شهریور سال‌جاری به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی منتقل می‌شود، گفت: در جلسه امروز با مسئولان سازمان حج و زیارت موضوع انتقال پروازها نهایی می‌شود.

حمیدرضا پهلوانی در گفت‌وگو با تسنیم، افزود: مشکلات و موانعی در این زمینه وجود دارد که در جلسه امروز آنها را برطرف می‌کنیم. وی با تاکید بر این‌که پرواز حجاج به دلیل محدودیت‌های فرودگاه مهرآباد به فرودگاه حضرت امام منتقل می‌شود، تصریح کرد: اولین گروه حجاج 19 شهریور امسال از فرودگاه امام خمینی عازم خانه خدا می‌شوند. به گفته وی، هماهنگی‌های نهایی انتقال پرواز حجاح در جلسه ساعت 10 صبح امروز با عوامل مربوطه در فرودگاه حضرت امام صورت می‌گیرد.


رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش که ترمینال زیارتی فرودگاه امام فعلا آماده نیست و این مسئله چه تاثیری در انتقال پرواز حجاج دارد، گفت: موضوع آماده نبودن ترمینال زیارتی فرودگاه امام در بحث انتقال پرواز حجاج مطرح نیست، مسئله این است که سازمان حج و زیارت می‌گوید حجاج به‌صورت گروهی مانند فضای فرودگاه مهرآباد وارد شوند. چنانچه حجاج به‌صورت انفرادی از کشور خارج شود، مشکلی در این زمینه نداریم.


پهلوانی ادامه داد: به عبارت دیگر حجاج مانند فردی عادی با در دست داشتن بلیت و پاسپورت برای خروج از کشور اقدام کنند، اگر سازمان حج و زیارت این کار را برای حجاج انجام دهد مشکلی در رابطه با انتقال پروازها نداریم. وی با بیان این‌که ما می‌گوئیم بلیت را به حجاج بدهند، برای آنها صندلی بگیرند و مانند یک فرد معمولی از آنها پذیرایی کنند، تصریح کرد: در حال حاضر این فضا در فرودگاه حضرت امام وجود دارد، مخصوصا اگر قرار باشد پروازها بین ساعت‌های ترافیک کم در فرودگاه امام انجام شود اصلا مشکلی در این خصوص نداریم.


وی با تاکید بر این‌که این بحث نیست که آیا فرودگاه امام سالن اختصاصی دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: موضوع مهم این است که فرودگاه مهرآباد به دلیل تعمیرات با محدودیت‌های فنی مواجه است، علاوه بر این ترافیک موجود این فرودگاه باعث ازدحام برای حجاج می‌شود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که این دو موضوع باعث شد تا در خصوص انتقال پرواز حجاج به فرودگاه امام خمینی تصمیم‌گیری شود، اظهار کرد: مشکلی در این زمینه نداریم،چنانچه مشکلی هم وجود داشته باشد در فرآیند زمان برطرف می‌شود، اگر یک سری مسائل و تمهیداتی نیز مانند سالن مخصوص حجاج هم آماده نباشد، با توجه به ترافیک نسبتا پایین مجموعه هیچ مشکلی برای جابجایی پیش نمی‌آید.


پهلوانی با تاکید بر این‌که اگر فرد حاجی مانند سایر افراد از کشور خارج شود هیچ مشکلی برای مجموعه مدیریت فرودگاه امام ایجاد نمی‌شود، بیان کرد: شرط این است که بلیت و پاسپورت در اختیار حاجی قرار گیرد و مانند افراد عادی خارج شوند. وی افزود: اما اگر سازمان حج و زیارت بخواهد حجاج را به صورت گروهی خارج کند، اندکی با مشکل مواجه می‌شویم که البته تلاش می‌کنیم در جلسه امروز این مشکل برطرف و موضوع انتقال پرواز حجاج به فرودگاه حضرت امام نهایی شود.