امتیاز مثبت
۰
آموزش و پرورش: ضدعفونی تمام مدارس و رعایت فاصله ۱.۵ تا ۲ متر بین دانش‌آموزان در کلاس الزامی است
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۲
کد مطلب: 349156
 
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: الزام کردیم که تمام مدارس قبل از ورود دانش‌آموزان ضدعفونی شود و فاصله ۱.۵ تا ۲ متر بین دانش‌آموزان رعایت شود. وی با بیان اینکه مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا برای بازگشایی مدارس صرفا برای رفع اشکال و حضور اختیاری دانش‌آموزان است، گفت: حضور دانش‌آموزان در مدرسه به شکل اختیاری و داوطلبانه و صرفا برای رفع اشکال است و قرار نیست آموزش رسمی در این مرحله در مدارس انجام شود.
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: الزام کردیم که تمام مدارس قبل از ورود دانش‌آموزان ضدعفونی شود و فاصله ۱.۵ تا ۲ متر بین دانش‌آموزان رعایت شود.

محمد محسن‌بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در شبکه شبکه سه سیما در خصوص برنامه‌های سلامت این وزارتخانه برای بازگشایی یک ماهه مدارس، اظهار کرد: پروتکلی برای بازگشایی مدارس به صورت مشترک بین وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش و پرورش تنظیم شده و به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است برای اینکه دانش‌آموزان و خانواده‌ها کمترین دغدغه را برای حضور در مدرسه داشته باشند.

وی با بیان اینکه مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا برای بازگشایی مدارس صرفا برای رفع اشکال و حضور اختیاری دانش‌آموزان است، گفت: حضور دانش‌آموزان در مدرسه به شکل اختیاری و داوطلبانه و صرفا برای رفع اشکال است و قرار نیست آموزش رسمی در این مرحله در مدارس انجام شود.

محسن‌بیگی اضافه کرد: قریب به اتفاق دانش‌آموزان، آموزش‌ها را از طریق شبکه‌های مجازی و تلویزیونی دریافت کردند و منتها، چون برخی دانش‌آموزان نتوانستند به صورت کامل آموزش‌ها را دریافت کنند، می‌توانند در مدرسه رفع اشکال کنند و باز هم تأکید می‌کنم هیچ اجباری و الزامی برای حضور دانش‌آموزان نیست.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند مجاز به حضور در مدارس نیستند، اظهار کرد: دانش آموزانی که مبتلا به بیماری‌های قلبی، عروقی و تنفسی هستند یا پیوند عضو انجام دادند، به هیچ عنوان مجاز به حضور در مدرسه نیستند.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه حضور و امکانات مورد نیاز سلامت در مدارس، گفت: در دستورالعمل، متولی و مسؤولیت اجرایی شدن این برنامه‌ها، مدیر مدرسه است که تحت نظر شورای مدرسه که متشکل شورای دبیران و انجمن اولیا و مربیان است، برنامه‌ریزی می‌کند البته برخی موارد را پیش‌بینی کردیم و برخی بر اساس نیاز منطقه و مدرسه است تا دغدغه‌ها کمتر شود.

وی اضافه کرد: الزام کردیم تمام مدارس قبل از ورود دانش‌آموزان ضدعفونی شود و فاصله یک و نیم تا دو متر بین دانش‌آموزان رعایت شود و همچنین اگر تعداد دانش‌آموزان متقاضی زیاد بود، نوبت‌بندی شده و دانش‌آموزان در چند شیفت حضور پیدا کنند. کسی حق ندارد پروتکل را زیر پا بگذارد و کلاس‌های فشرده برگزار کند؛ همچنین تیم نظارتی آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بر فعالیت مدارس نظارت می‌کند.

محسن‌بیگی ادامه داد: ساعت رسمی مدرسه از ۷:۳۰ تا ۸ صبح است و با توجه به نیاز دانش‌آموزان، هر چند ساعت که نیاز داشته باشند در مدرسه حضور می‌یابند، اما هر شیفت مدرسه، ۴ ساعت است.