امتیاز مثبت
۰
کمر بازار فروش موبایل شکست!
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب: 348959
 
آمار و گزارش های متتشر شده نشان می دهد که میزان فروش و عرضه گوشی های هوشمند در بازارهای جهانی در نخستین فصل از سال جاری میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا با کاهش ۱۳ درصدی روبرو شده است.
به گزارش ایسنا، کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت  (Counterpoint Research) به تازگی با انتشار آمار و گزارش های جدید اعلام کرده اند که میزان فروش و عرضه در بازارهای جهانی موبایل در سه ماهه نخست سال جاری میلادی تحت تاثیر شروع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضا،  ۱۳ درصد کاهش یافته است و مجموع کل میزان فروش موبایل در بازارهای جهانی نتوانست از مرز ۳۰۰ میلیون دستگاه در این بازه زمانی عبور کند. 

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی این کارشناسان، بیشتر شرکت های تولید کننده موبایل همچون سامسونگ، هوآوی و اپل که همواره در رتبه‌های برتر فهرست رده بندی بزرگترین سازندگان گوشی های هوشمند جای دارند، با کاهش و افت قابل توجهی در نخستین فصل سال ۲۰۲۰ میلادی مواجه شده اند.

البته در این میان دو شرکت شیائومی و ریل‌می بر خلاف سایر تولید کنندگان موبایل با کاهش میزان فروش و عرضه در این بازه زمانی مواجه نشده اند.

نمودار زیر به وضوح میزان فروش برترین شرکت های تولید کننده موبایل و سهم آنها در بازارهای جهانی را در در نخستین فصل سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان داده و مقایسه می کند.