امتیاز مثبت
۰
درخواست شرکت‌های ریلی برای افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: 334459
 
هشت شرکت ریلی مسافری، با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل شرکت راه‌آهن، خواهان افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار برای سال جاری شدند.
درخواست شرکت‌های ریلی برای افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار
 
به گزارش مهر، هشت شرکت حمل و نقل ریلی مسافری، در نامه‌ای به سعید محمدزاده، مدیرعامل شرکت راه آهن خواستار افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت قطارهای مسافری شدند.

 
در این نامه آمده است: طی سه سال گذشته، هزینه خدمات ارائه شده افزایش یافته و شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری، خواهان اعمال افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار بر اساس ماده ۹ قانون دسترسی هستند.

 
همچنین شرکت‌های ریلی با اشاره به آخرین تغییر قیمت بلیت قطار مسافری در آذر ۹۴، اعلام کرده‌اند: این در حالی است که در سال گذشته، دستمزد نیروی انسانی ۱۴.۵ و در سال جاری ۱۹.۵ درصد افزایش یافته است که به طور متوسط ۱۷ درصد می شود؛ از سوی دیگر، با توجه به نوسانات ارزی و خرید لوازم و قطعات یدکی ناوگان از خارج، درنتیجه هزینه های جانبی شرکت های ریلی افزایش یافته است.

 
بر اساس این گزارش، شرکت‌های ریلی مسافری خواهان موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی با افزایش نرخ بلیت قطار تا ۲۰ درصد نرخ فعلی شدند تا از مشکلات اقتصادی رهایی یابند.

 
به گزارش خبرنگار مهر، ماده ۹ قانون دسترسی آزاد به شبکه حمل و نقل ریلی مصوب سال ۸۴ مجلس شورای اسلامی می گوید:

 
«نرخ حمل و نقل ریلی بار، متناسب با حمل و نقل جاده‌ای به صورت توافقی فی مابین صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقل ریلی تعیین و اجرا خواهد شد. بهای بلیط مسافرین توسط شرکت های حمل و نقل ریلی در هر مسیر و بر حسب نوع و درجه واگن، قطار و خدماتی که ارائه می‌شود تعیین و پس از تأیید هیأت مدیره راه آهن به مرحله اجرا درمی آید.»