امتیاز مثبت
۱
با نگرانی از تحریم ایران و کاهش تولید نفت ونزوئلا
قیمت جهانی نفت افزایش یافت
پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 333252
 
قیمت جهانی نفت افزایش یافت
 
 قیمت های نفت صبح روز پنج شنبه به دلیل نگرانی از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، کاهش تولید نفت ونزوئلا و تداوم افزایش تقاضای این کالا در بازارهای جهانی افزایش یافت.

 
 خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت نفت خام برنت دریای شمال که در پایان معاملات دیروز (چهارشنبه) به بهای74 دلار در هر بشکه معامله شده بود، در ساعت 01:35 بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن با 0.6 درصد افزایش به قیمت 74 دلار و 42 سنت معامله شد.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در ساعت یاد شده به بهای 68 دلار و 38 سنت معامله شد که نسبت به آخرین قیمت دیروز 33 سنت یا 0.5 درصد افزایش داشت.


معامله گران می گویند، نگرانی از تحریم دوباره ایران توسط آمریکا در سررسید 22 اردیبهشت (12 مه) در بازارها افزایش پیدا کرده است.


«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه دیروز گفت: پیش بینی می کنم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شود.


برجام 23 تیر 1394 (14 ژوییه 2015) میان ایران و گروه 1+5 شامل چین، فرانسه، روسیه، بریتانیا، آمریکا و آلمان امضا و از دی 1394 (ژانویه 2016) اجرایی شد.


رئیس جمهوری آمریکا باید در مورد تمدید تعلیق تحریم های هسته ای این کشور علیه ایران تصمیم بگیرد.


به گزارش ایرنا، کاهش تولید نفت ونزوئلا نیز از دلایل دیگر افزایش قیمت نفت در صح امروز است. تولید نفت این کشور به دلیل آشوب های سیاسی و اقتصادی از تقریبا 2.5 میلیون در اوایل سال 2016 به حدود 1.5 میلیون بشکه در روز رسیده است.


«گرگ مک کنا» استراتژیست ارشد بازار در کارگزاری «آکسی تریدر» استرالیا به رویترز گفت: بازارها کمی نگران به نظر می رسند.