امتیاز مثبت
۰
رئيس حراست كل شهردارى تهران به رؤساى حراست مناطق توصيه كرد:
جلب اعتماد مردم از طريق «قانون مداری» و «کارآمدی»
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب: 343251
 
جلب اعتماد مردم از طريق «قانون مداری» و «کارآمدی»
 
رئیس حراست کل شهرداری تهران در اولین جلسه شورای مدیران حراست امور مناطق شهردارى تهران در سال ۹۸ گفت: با این اعتقاد که در خط مقدم جبهه دفاع از کشور قرار داریم، باید با تمام توان با ریشه هاى فساد که به عنوان یک تهدید جدى به گسست اجتماعی در جامعه دامن زده، مبارزه کنیم.
 
دکتر مهدی کرمی «افزایش قانون مداری» و «ارتقای کارآمدی» را دو عامل اصلی اعتمادسازی در جامعه برشمرد و افزود: التزام به قانون از طریق افزایش قانون مداری در دستگاه‌های اجرایی و اداری از یک سو و بالا بردن سطح کارآمدی مدیران و مسئولان برای خدمت به مردم از سوی دیگر، دو کفه ترازوی ایجاد توازن در جامعه و جلب اعتماد در مردم به شمار می‌آیند.
 
وی با اشاره به اینکه افرادی که به کار خود آشنایی ندارند یا در انجام وظایف خویش کاهلی و سستی می‌کنند، موجب کندی امور و ایجاد گره در کار مردم و بی اعتمادی آن‌ها به سیستم می‌شوند، اظهار کرد: این افراد باید شناسایی و به مدیران ارشد معرفی شوند تا در مورد آن‌ها تصمیم گیری شود.
 
مشاور شهردار تهران با بیان اینکه علاوه بر شناسایی افراد کارنابلد و ناکارآمد، فرآیندهای ناکارآمد و معيوب اداری نیز باید شناسایی و اصلاح شوند، تصریح کرد: بوروکراسی های اداری كه كار مردم را کند و قفل کرده و باعث ایجاد نارضایتی در جامعه شده اند، باید مورد بازنگرى قرار گرفته و تصحیح شوند.
 
 
وی با اشاره به اینکه فرآیندهایی که موجب سوء استفاده و ايجاد رانت و فساد مى شوند و در نهايت منجر به نارضايتى عمومى مى شوند، بايد شناسایی شوند، اظهار كرد: پيشگيرى از وقوع تخلف، شناسايى به موقع، هشدار و تذكر به جا، ايجاد فرصت دوباره براى اصلاح افراد و امكان ادامه فعاليت سالم با تاكيد بر عدم تكرار تخلف از سوى آنها بايد در دستور كار قرار گيرد.
 
 
دکتر كرمى با بيان اينكه هر كجا كه كار مى كنيم، بايد همان جا را مهم ترين محل براى فعاليت بدانيم و هدفمان از كار، خدمت به مردم و ايجاد اميد در جامعه باشد، تصريح كرد: به اين منظور، باید حفظ نيروى انسانى متخصص و متعهد را به عنوان يك اولويت اصلی مورد توجه قرار دهيم.
 
 
رئيس حراست كل شهردارى تهران در پايان با تاكيد بر اينكه اگر مى خواهيم گفتارمان در ديگران تاثير بگذارد، بايد رفتارمان بزرگ منشانه باشد و به آنچه مى گوييم عمل كنيم، خاطرنشان كرد: بايد به ماموريت هاى خود اشراف تخصصى داشته باشيم تا بتوانیم آنها را به نحو احسن انجام دهیم و تمام توان خود را به كار بگيريم تا پرسنل را نسبت به انجام كارهايى كه مى تواند وجهه آنها را زير سوال ببرد، آگاه كنيم