امتیاز مثبت
۰
محمود شکری
پیش فروش حواله سکه در بورس نرخ یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را رقم می زند
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 335467
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که با پیش فروش حواله سکه در بورس قیمت این کالا تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش می یابد.
پیش فروش حواله سکه در بورس نرخ یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را رقم می زند
 
محمود شکری در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به آغاز پیش فروش حواله سکه در بورس، اظهار داشت: ارائه حواله سکه در بورس از جمله پیشنهادهای کمیسیون اقتصادی مجلس به دولت بود.

 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، ادامه داد:  کمیسیون اقتصادی اعتقاد داشت، به جای از دست دادن 62 تن از طلای کشور، حواله سکه در بورس ارائه شود، خریداران یا حواله را نگه می داشتند یا به سکه تبدیل می کردند. همچنین خریداران می توانند  حواله را به فرد دیگری بفروشند. مجموعه این راهکارها از افزایش ناگهانی و تلاطم بازار جلوگیری می کند. 

 
نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکید کرد: تنها روشی که می توانست بازار را ثابت نگه دارد ارائه حواله سکه بود که با این روش ذخایر طلای بانک مرکزی نیز از بین نمی رفت، با وجود اینکه پیش تر از این باید روش فروش حواله سکه در بورس دنبال می شد؛ اما آغاز این کار نیز به نتایج مثبتی منتج می شود.

 
وی بیان داشت: اگر پیش فروش حواله سکه اکنون هم  در بورس آغاز شود،می توان به ثباتی در بازار سکه و طلا دست یافت.

 
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازه زمانی قابل پیش بینی نیست، گفت: با این وجود ثبات در بازار را به ارمغان می آورد و دیگر افزایش نرخ سکه را نخواهیم داشت و در مقابل کاهش قیمت را تجربه می کنیم.

 
شکری در پایان گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه قیمت واقعی سکه یک میلیون و800 هزار تومان است، بیان داشت: با ارائه حواله سکه در بورس کالا، اشباع بازار و تامین نیاز متقاضیان، سکه به مبلغ یک میلیون و 800 هزار تومان می رسد./