امتیاز مثبت
۰
طلا به بالاترین نرخ خود در طول ۶ سال گذشته رسید
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 345565
 
قیمت فلز زرد در معاملات اولیه امروز تا ۱۵۵۴ دلار و ۵۶ سنت بالا رفت که بالاترین رقم از آوریل ۲۰۱۳ تاکنون بود.
طلا به بالاترین نرخ خود در طول ۶ سال گذشته رسید
 
قیمت فلز زرد در معاملات اولیه امروز تا ۱۵۵۴ دلار و ۵۶ سنت بالا رفت که بالاترین رقم از آوریل ۲۰۱۳ تاکنون بود.

 
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اقدامات تلافی جویانه تجاری آمریکا و چین علیه یکدیگر موجب افت شاخص ها در بازارهای بورس و افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در دارایی های امن شده است، قیمت طلا امروز بالاترین رقم در طی 6 سال گذشته رسید.

 
بر اساس این گزارش، قیمت فلز زرد در معاملات اولیه امروز تا 1554 دلار و 56 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از آوریل 2013 تاکنون بود. قیمت طلا سپس تعدیل شد و با افزایش 0.9 درصدی نسبت به جلسه قبل به 1539 دلار و 70 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز 0.8 درصد رشد داشت و به 1549 دلار و 50 سنت رسید.

 
روز جمعه ترامپ تعرفه وضع شده بر 550 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین را 5 درصد دیگر افزایش داد. این اقدام چند ساعت پس از آن اعلام شد که پکن اقدامات تلافی جویانه ای را علیه 75 میلیارد دلار کالای چینی اعلام کرد.

 
استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «بازار طلا برنده اصلی توئیت های روز جمعه ترامپ بوده است.»

 
در مقابل ارزش سهام در بازارهای بورس جهان شاهد افت شدیدی بود. روز جمعه ارزش سهام در بورس وال استریت سقوط کرد و بازارهای آسیایی نیز روز دوشنبه همین روند را در پیش گرفتند.

 
تجار همچنین در حال پیگیری اخبار مربوط به نشست گروه 7 در بیاریتز فرانسه بودند، جایی که ترامپ گفت، ممکن است در مورد تعرفه ها تجدید نظر کند. بعدا کاخ سفید توضیح داد منظور ترامپ این بوده که ای کاش هفته گذشته تعرفه کالاهای چینی را بیشتر افزایش داده بود.

 
جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «در حال حاضر شاهد میزانی از برداشت سودها در بازار طلا هستیم اما این احساس کلی حاکم بر بازار را تغییر نداده است.»