امتیاز مثبت
۰
چرا باید از پرواز های چارتر استفاده کنیم؟
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 345466
 
چرا باید از پرواز های چارتر استفاده کنیم؟
 
امروز انواع مختلف و انبوهی از سایت ها و آژانس های اینترنتی برای تهیه و رزرو بلیط اتوبوس، هواپیما و قطار وجود دارد که در بین آن ها می توان به جامع ترین سایت عرضه کننده این خدمات، سایت مستر بلیط اشاره کرد. این سایت خدمات بسیار زیاد و با کیفیت بالایی را به مشتریان خود عرضه می کند که در میان آن ها از گزینه های بسیار قابل توجه، قابلیت کنسلی و استرداد انواع بلیط ها حتی بلیط پروازهای چارتری می باشد که باعث شده مستر بلیط به محبوبیت زیادی بین مشترکین و استفاده کنندگان دست پیدا کند. افرادی که به مسافرت و گردشگری علاقه دارند می دانند دست یابی راحت و مطمئن به بلیط هواپیما، بلیط چارتر  و دیگر بلیت ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه به بررسی بیشتر بلیط چارتر می پردازیم. کلمه چارتر به معنای دربست کردن است و درباره پرواز ها، هتل ها و وسایل حمل و نقل نیز استفاده می شود. افرادی که سفر با هواپیما را ترجیح می دهند معمولا اصطلاح بلیط سیستمی و بلیط چارتر به گوش شان خورده است. لازم به ذکر است به طور کلی این دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد. بلیط سیستمی دارای نرخ فروش ثابت است که معمولا مراجع آن را تعیین می کنند اما قیمت بلیط چارتری نوسان زیادی دارد. شما ممکن است در هواپیما با فردی برخورد کنید که برای همان پرواز نصف مبلغ شما را پرداخت کرده باشد. اکنون تعدادی افراد به نام چارتر کننده وجود دارد که تمام یا تعدادی از بلیط ها را یک جا می خرند و به مرور زمان به فروش می رسانند. بستگی به فصل و تایم سفر قیمت بلیط ها متفاوت است، اما طبیعتا زمانی که به شروع پرواز نزدیک   می شویم برای خالی نماندن صندلی و فروش رفتن تمامی بلیط ها، قیمت بلیط کاهش پیدا می کند. به طور کلی بلیط های چارتر، بلیط های پروازی است که در آن تمامی یا بخشی از صندلی های یک هواپیما را آژانس های مسافرتی یا شرکت های چارتر کننده اجاره یا خریداری می کنند. چارتر چیزی مانند "خرید عمده نسبت به خرید تکی" است که در کاهش هزینه ها به طور چشم گیری موثر است.

شاید تصورتان از بلیط چارتر این باشد که نسبت به بلیط سیستمی از مزایا و کیفیت پایین تری برخوردار است اما این تصور اشتباهی ست زیرا مسافران پرواز های چارتر و سیستمی از هر لحاظ، چه پرواز، نوع صندلی، کابین و پذیرایی کیفیت یکسانی را تجربه می کنند. برای مسافرانی که علاقه مند هستند حتی می توان بلیط چارتر بیزینس کلاس تهیه نمود. از دیگر مزایای این نوع بلیط، گاهی اوقات هزینه پایین تر آن است که ممکن است از بلیط سیستمی هم برای تان کمتر باشد. نکته قابل توجه در این جا این است که بلیط سیستمی دارای امکانی است که برای کودکان و نوزادان درصدی تخفیف در قیمت قائل می شود ولی بلیط چارتر دارای این امکان نمی باشد. 

توصیه ما این است که در مواقعی که کودک یا نوزاد به همراه داریم قیمت بلیط سیستمی کل افراد را محاسبه کنید و با جمع قیمت بلیط چارتر در آن فصل مقایسه کنید. گاهی حتی در این مواقع نیز بلیط های چارتر مناسب تر و ارزان تر هستند. در ایامی از سال که مناسبت خاصی برای سفر وجود ندارد یا تعطیلات نیست و تعداد مسافر زیاد نمی باشد بلیط های چارتری منفعت بیشتری دارند. این امر به این دلیل است که چارتر کننده قصد دارد تمامی بلیط هایش را بفروشد و نمی خواهد صندلی خالی داشته باشد و اگر پروازش پر نشود تمامی هزینه ها متوجه خود اوست و باید آن را بپردازد به همین دلیل برای جلوگیری از ضرر بیشتر قیمت را کاهش می دهد. 

اما برعکس در مواقع پر سفر از سال یا هنگام تعطیلات و مناسبت های خاص مانند عید نوروز یا محرم، قیمت بلیط های چارتر معادل با بلیط سیستمی است و حتی شاید در مواقعی که حجم سفر ها زیاد است قیمت بلیط چارتر گران تر از سیستمی باشد. بلیط های چارتر معمولا از شرکت های هواپیمایی قابل خریداری نیستند و برای تهیه آن ها باید به آژانس ها و شرکت های چارتر کننده مراجعه کرد. این افراد و شرکت ها می توانند بلیط ها را فصلی یا سالیانه، تمام صندلی ها یا بخشی از آن ها را خریداری کنند و عملکرد منعطفی در این زمینه دارند. اکثرا ترجیح می دهند مسیر های هوایی پر تردد و پر رفت و آمد را اجاره کنند تا تمامی بلیط هایشان به فروش برسد. مانند بلیط هواپیما اصفهان تهران یا اهواز تهران که بسیار پر کاربرد هستند. بلیط چارتر برای تور های گردشگری نیز قابل استقاده است و سود زیادی دارد به همین خاطر تور ها از مشتریان پروپا قرص این نوع بلیط هستند.

به غیر از قیمت از دیگر مزیت های مهم بلیط چارتر این است که تاریخ پرواز مشخص است و شما نگران زمان حرکت یا مشکلات مختلفی مانند کمبود جا، کنسل شدن و... نخواهید بود. شما می توانید برای تهیه هر نوع بلیط چارتری که مد نظرتان است به سایت مستر بلیط مراجعه کنید.


منبع : آژانس بازاریابی اسپاتنا