امتیاز مثبت
۰
با تامین 95 درصد قطعات ساخت داخل؛
قطار تعمیرات اساسی پالایشگاه خانگیران به پایان خط رسید
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب: 200501
 
رئیس تعمیرات اساسی و نوسازی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از پایان تعمیرات اساسی امسال این شرکت در روز گذشته 25 شهریور ماه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، علیرضا علیرضایی مقدم با اعلام این خبر افزود: کار تعمیرات اساسی هشت واحد عملیاتی که از 20 فروردین ماه شروع گردیده بود طی مدت زمان 124روز کاری اجرا شد که نسبت به سال 91 سه روز کاهش داشته است. 

وی اظهارداشت: این کاهش زمان با توجه به برنامه ریزی دقیق و پایش برنامه ها، اجرای سیستم RBI ( کنترل ریسک ها روی هر تجهیز) و استفاده از ابزارهای روز بوده است و در سال جاری سه روز زودتر از موعد مقرر به پایان رسیده است.. 

این مقام مسئول با بیان اینکه پالایشگاه خانگیران در تابستان ها دمای 47 درجه و در زمستان ها دمای منفی 21 تا 23 درجه سانتیگراد را تجربه می کند تصریح کرد: کار تعمیرات اساسی به جهت آماده سازی کلیه واحدها برای فصل حداکثر برداشت ( پاییز و زمستان ) و پایداری تولید، همه ساله در فصل گرما انجام می شود تا سهمی در گرما بخشیدن به کانون گرم هموطنان عزیزمان در فصل سرما داشته باشیم. 

علیرضایی مقدم ادامه داد: کار تعمیرات اساسی امسال در هشت واحد پالایشگاه خانگیران به اتمام رسیده است. 

رئیس تعمیرات اساسی و نوسازی پالایشگاه خانگیران همچنین به بیان آماری در زمینه نفرات شرکت کننده در تعمیرات اساسی پرداخت و گفت: هفت هزار و 430 نفر روز در طول زمان تعمیرات اساسی حضور داشتند که به ترتیب بیشترین نفرات بکارگیری شده در یک روز 293 نفر و کمترین نفرات 45 نفر بوده اند. 

وی اضافه کرد: با توجه به قدمت پالایشگاه بالغ بر هفت هزار اینچ قطر جوشکاری و نوسازی انجام شد که این مهم بیش از 5/2 برابر دوره های قبل بوده است. 

علیرضایی مقدم یادآور شد: تحریم های سال جاری هیچ محدودیتی در اجرای برنامه مصوب تعمیرات اساسی ایجاد نکرد و 95 درصد قطعات از منابع داخلی و پنج درصد باقی مانده هم در کارگاه مرکزی توسط متخصصین داخلی این شرکت تامین شده است. 

گفتنی است: پالایشگاه گاز خانگیران در 165کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و گاز استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران و بخشی از استان سمنان را تامین می کند.