امتیاز مثبت
۰
اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان قزوین: روزی ۱۰۰ تُن مرغ به تهران می‌فرستیم و ۶۰ تُن مرغ از سایر استان‌ها وارد می‌کنیم
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 342612
 
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان استان قزوین اعلام کرد: روزانه ۱۰۰ تُن مرغ از قزوین به استان تهران ارسال می‌شود و با توجه به کمبود مرغ برای عرضه در بازار استان قزوین حدود ۶۰ تُن مرغ از سایر استان‌ها وارد قزوین می‌شود.
اکبر آقاجانی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: قیمت مرغ در بازار آزاد برای هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است و روزانه ۱۰ تا ۱۵ تُن مرغ نیز با قیمت دولتی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

 
وی ادامه داد: طی دو ماه اخیر به بازار مرغ شوک وارد شده و این در حالی است که تقاضا افزایش پیدا کرده است؛ با توجه به نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال و شب عید مانند سال‌های گذشته تقاضا نیز بیشتر خواهد شد.

 
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان استان قزوین عنوان کرد: روزانه ۱۰۰ تُن مرغ به استان تهران ارسال می‌شود و با توجه به کمبود مرغ برای عرضه در بازار استان حدود ۶۰ تُن مرغ از سایر استان‌ها وارد قزوین می‌شود.

 
وی اضافه کرد: به شرط تأمین نهاده دولتی، مرغ با قیمت هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای تولیدکننده صرفه اقتصادی و سود دارد.

 
آقاجانی در پایان یادآور شد: در حال حاضر پشتیبانی امور دام ۵۰ درصد نهاده‌ها را تأمین می‌کند و قیمت نهایی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.