امتیاز مثبت
۰
از 11 اسفند
زمان فروش اینترنتی بلیت نوروزی اتوبوس/ افزایش 20 درصدی نرخ بلیت
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 226918
 
رئیس سازمان راهداری از آغاز فروش اینترنتی بلیت اتوبوس برای نوروز 93 از 11 اسفند خبر داد و گفت: فروش حضوری نیز از 18 اسفند آغاز می‌شود؛ در راستای جبران تردد‌های یکسر خالی بلیت‌های نوروزی اتوبوس با 20 درصد افزایش قیمت ارائه می‌شود.

داود کشاورزیان در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح نوروزی سفر‌های جاده‌ای امسال از 25 اسفند‌ماه 1392 آغاز می‌شود و تا 15 فروردین 93 ادامه دارد.

وی ادامه داد: سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای، هلال احمر، پلیس راه، اورژانس‌ و دیگر ارگان‌های مرتبط با حمل و نقل جاده‌ای در روز آغاز طرح نوروزی، رزمایش سفرهای نوروزی را با انجام مانوری، برگزار می‌کنند.

* فعالیت 2000 دستگاه گشت راهداری مجهز به GPS در جاده‌ها

 رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: ‌نوروز امسال 2000 دستگاه انواع خودروهای گشت راهداران مجهز به GPS در خدمت مسافران هستند.

وی اضافه کرد: ناوگان‌های راهداری در راهدارخانه‌ها مستقر هستند که اگر شرایط جوی به هر دلیل تغییر کرد و مشکلاتی بود بلافاصله خدمت رسانی انجام شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: ‌مسافران نوروزی، مسیر سفر را نیز بخشی از سفر خود بدانند و سعی کنند با توجه به تابلوهای راهنمایی و رانندگی، شرایط ایمنی را برای همسفران خود فراهم کنند.

  * فعالیت 19500 دستگاه اتوبوس برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی

 کشاورزیان تأکید کرد: امسال به موضوع ایمنی و کاهش تصادفات توجه خاصی خواهد شد ضمن آنکه سعی می‌کنیم در ایام نوروز، سفرها با ایمن‌ترین ناوگان انجام شود.

وی بیان کرد: برای ایام نوروز امسال 19 هزار و 500 دستگاه انواع اتوبوس آماده خدمات‌دهی ‌به مسافران نوروزی هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برای نوروز امسال رسیدگی و نظارت بر رانندگان و مسافران نیز افزایش می‌یابد؛ در این راستا نشست‌هایی را با شرکت‌های حمل و نقلی برگزار کردیم تا معاونان فنی شرکت‌ها، وظایف خود را در امر نظارت فنی، بهتر انجام دهند.

* آغاز فروش اینترنتی بلیت نوروزی اتوبوس از 11 اسفند/فروش حضوری از 18 اسفند

 وی اظهار داشت: فروش اینترنتی بلیت اتوبوس برای ایام نوروز، از 11 اسفند‌ماه آغاز می‌شود و تا 18 اسفند‌ماه ادامه دارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: از 18 اسفندماه فروش حضوری بلیت اتوبوس آغاز خواهد شد، البته همراه با آن فروش اینترنتی را نیز ‌خواهیم داشت.

کشاورزیان بیان کرد‌: پایگاه اینترنتی‌ www.payane.ir برای پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس در خدمت مسافران حمل و نقل عمومی جاده‌ای است؛ البته پیش‌فروش بلیت از طریق سایر ‌آدرس‌های اینترنتی اختصاصی شرکت‌های تعاونی حمل و نقل مسافر نیز انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: خرید اینترنتی ‌کمک بسزایی برای تهیه بلیت بدون انجام سفر شهری است.

* استقرار 1100 دفتر فروش بلیت اتوبوس در پایانه‌ها و مراکز شهری

 کشاورزیان یادآور شد: پیش‌فروش حضوری بلیت اتوبوس در محل پایانه‌های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت تعاونی مسافری انجام می‌شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: 1100 دفتر در پایانه‌ها و مراکز شهری، به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

وی بیان کرد: از مردم می‌خواهیم با برنامه‌ریزی سفر، بلیت خود از را محل پیش‌فروش اینترنتی و حضوری تهیه کنند تا شرکت‌های تعاونی بتوانند به اندازه کافی در این ایام ناوگان در اختیار مردم قرار دهند.

* افزایش حداقل 20 درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز

 کشاورزیان با اشاره به افزایش 20 درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای نوروز امسال، افزود: این افزایش حداکثر 20 درصدی نرخ بلیت اتوبوس در ایام روز به آن دلیل است که طی این ایام برخی مسیرها یکسر خالی است یعنی به عنوان مثال در مسیرهای با مبدأ تهران در روزهای ابتدایی نوروز صندلی‌ها اغلب تکمیل است اما در همین روزهای ابتدایی نوروز، مسیرها به مقصد تهران اغلب خالی هستند و یا در روزهای پایانی نوروز تقاضای سفر به تهران بسیار بالا اما تقاضای سفر از تهران به شهرستان‌ها کاهش می‌یابد و اغلب صندلی‌ها خالی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: افزایش 20 درصدی نرخ بلیت اتوبوس در ایام نوروز تنها در راستای افزایش کیفیت ارائه خدمات و کاهش ضرر و زیان شرکت‌های تعاونی خواهد بود.

* توزیع فرم نظرسنجی بین مسافران اتوبوس در ایام نوروز

 رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: ‌فرم‌های نظرسنجی بین مسافران در اتوبوس‌های مسیرهای مختلف توزیع می‌شود؛ قطعاً نظرات مسافران کمک بسزایی به مسئولان سازمان راهداری برای رفع مشکلات خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: افزایش ایمنی تردد، کاهش تصادفات، میزان رضایت مسافران و کیفیت خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌ها برخی از مواردی است که شرکت‌های تعاونی مسافری باید رعایت کنند.

به گزارش فارس در حال حاضر 27 شرکت حمل و نقلی عمومی جاده‌ای دارای سایت اینترنتی فروش بلیت هستند.

همچنین برخی از شرکت‌های تعاونی علاوه بر پیش‌فروش اینترنتی، به طریق پیامکی و تلفنی نیز‌ پیش فروش بلیت را انجام می‌دهند.