امتیاز مثبت
۰
ناشران از پرداخت مالیات معاف می‌شوند
خبر خوش مالیاتی در راه است
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 245062
 
هماهنگی بین وزیر امور اقتصاد و دارایی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسات هیات دولت صورت گرفته که بر اساس آن کلیه مسائل مربوط به چاپ و نشر و فعالیت‌های فرهنگی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.
خبر خوش مالیاتی در راه است
 
 معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انعقاد تفاهم نامه‌ای بین وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد قطعیت اجرای قانون معافیت مالیاتی ناشران و اهالی حوزه کتاب خبر داد.

 
حسین نوش آبادی با اعلام این مطلب افزود: هماهنگی بین وزیر امور اقتصاد و دارایی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسات دولت صورت گرفته که بر اساس ان کلیه مسائل مربوط به چاپ و نشر و فعالیت‌های فرهنگی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.

 
به گزارش خانه ملت، معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این مطلب افزود: این نکته در جلسات اخیر در پی پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم با توجه به مشکلات حوزه نشر و چاپ و حوزه توزیع و فروش و عرضه کتاب وجود دارد، محقق شد.

 
نوش آبادی هم چنین تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه‌ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اقتصاد و دارایی در دولت یازدهم منعقد شده است حوزه نشر از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.

 
وی تاکید کرد: این مساله گام مهمی به سمت اقتصاد فرهنگ و پویا کردن و گسترش بیشتر ادب و هنر است و وزارت ارشاد در این خصوص در پی رفع مشکلات اهالی حوزه کتاب و نشر آن است.

 
معاون پارلمانی وزارت ارشاد و فرهنگ و اسلامی با اشاره به این تفاهم نامه تاکید کرد: این مساله مورد موافقت دو حوزه است و دغدغه‌های ناشران در این خصوص به زودی رفع می‌شود.

 
قانون معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان پیش از این تصویب شده است اما عدم اجرای آن موجب نارضایتی اهالی این حوزه است. در پی عدم اجرای این قانون هفته گذشته ۳۰۰ نفر از ناشران و کتابفروشان در خصوص معافیت مالیاتی به رئیس جمهور نامه نوشتند و از سوی اتحادیه ناشران و کتابفروشان درخواست خود مبنی بر اجرای قانون معافیت مالیاتی را ارسال کردند.

 
بنابراین گزارش، احمد کمالی‌نژاد، معاون دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه معافیت مالیات ناشران و کتابفروشان، فعالیت‌های خوبی صورت گرفته به‌گونه‌ای که می‌توان با صراحت گفت خبرهای خوبی در انتظار این حوزه است.

 
کمالی‌نژاد، در گفت‌وگو با ایبنا در این باره اظهار کرد: تمامی سوابق مالیاتی ناشران و کتابفروشان، مذاکرات انجام شده در این حوزه، صورت جلسه‌‌های موجود، نامه‌هایی که میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان امور مالیاتی کشور مبادله شده‌اند و برنامه‌های پیشنهادی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در زمینه معافیت مالیات‌ها را در اختیار خانم لادن حیدری، مدیرکل دفتر حقوقی وزارت ارشاد قرار داده‌ایم.

 
وی ادامه داد: خانم حیدری در این زمینه و با هدف به نتیجه رسیدن در موضوع معافیت مالیات ناشران و کتابفروشان، چندین جلسه با سازمان امور مالیاتی کشور برگزار کرده است. همچنین جلسه‌های دیگری نیز در دستور کار قرار دارد؛ به گونه‌ای که بی شک در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این زمینه شنیده خواهد شد.

 
معاون دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: علاوه بر آن سه‌شنبه هفته جاری(31 تیرماه) جلسه‌ای میان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و مسوولان حوزه معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با موضوع معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان برگزار خواهد شد.

 
کمالی‌نژاد توضیح داد: مقرر شده است در این جلسه تصمیم‌گیری جدی و قطعی درباره معافیت مالیات ناشران و کتابفروشان اتخاذ شود.