امتیاز مثبت
۰
هواشناسی اعلام کرد :
آسمان نقاط مختلف کشور در چند روز آینده بارانی است
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب: 343261
 
سازمان هواشناسی اعلام کرد: آسمان نقاط مختلف کشور از امروز (23 فروردین) تا چند روز آینده بارانی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز برای نوار غربی، مرکز، دامنه های جنوبی البرز، استان های واقع در سواحل دریای خزر، شرق و جنوب شرق کشور بارش داریم که گاه همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.


«امین حسین نقشینه» ادامه داد: بارش ها برای امروز در جنوب کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر از شدت بیشتری برخوردار است.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: فردا (شنبه) در بیشتر مناطق کشور به جز نوار غربی شاهد بارش خواهیم بود که در مناطقی از جنوب، جنوب شرق، شرق و بخش هایی از شمال شرق به شکل رگبار همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید خواهد بود.


نقشینه اضافه کرد: شدت بارش های فردا در استان های گلستان، سمنان، خراسان شمالی، جنوب فارس، هرمزگان، جنوب کرمان، نیمه شرقی اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و بخش هایی از خراسان رضوی رخ می دهد که آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها در این مناطق دور از انتظار نیست.


به گفته وی یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی، دوشنبه نوار شرقی و سه شنبه محدود به شمال شرق و شرق ایران خواهد بود.

 
** هوای پایتخت امروز و فردا ابری است


کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه آسمان امروز و فردای تهران ابری است و به تدریج شاهد بارش باران هستیم، گفت: این بارش ها گاه به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.


نقشینه یادآورشد: بیشینه دمای امروز مهرآباد به 21 درجه و شمیرانات 19 درجه بالای صفر می رسد و کمینه دمای امروز صبح شمیران 11 درجه و مهرآباد هم 15 درجه گزارش شده است.

وی افزود: امروز شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر در بین مراکز استانی خنک ترین مرکز بوده و گرمترین مرکز استان نیز اهواز بود که روز گذشته بیشینه دمای آن به 33 درجه رسید.