امتیاز مثبت
۰
اعلام قیمت‌های کاهش‌یافته‌ خودرو؛ به‌زودی
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب: 160165
 
به دنبال مذاکرات گسترده صورت گرفته در هفته‌های اخیر، خودروسازان با کاهش مجدد قیمت محصولات خود موافقت کرده‌اند.

ایسنا: براساس جدیدترین تصمیمات اتخاذ شده، قیمت‌های جدید و کاهش یافته خودروهای داخلی به زودی اعلام خواهد شد.

به دنبال مذاکرات گسترده صورت گرفته در هفته‌های اخیر، خودروسازان با کاهش مجدد قیمت محصولات خود موافقت کرده‌اند.

براساس اخبار به دست آمده، میزان کاهش قیمت خودروهای داخلی به طور میانگین ۱۰ درصد خواهد بود. البته این میزان در خودروهای مختلف بسته به نوع و قیمت آن‌ها متفاوت است.

پیش از این وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش قیمت خودروهای داخلی خبر داده بود. مهدی غضنفری که برای پاسخگویی به پرسش‌های نمایندگان در مجلس حاضر شده بود، اظهار کرد که سال گذشته به دنبال افزایش نرخ ارز و قیمت مواد اولیه، خودروسازان نرخ محصولات خود را افزایش دادند که این میزان افزایش قیمت مورد اعتراض مجلس، رییس‌جمهوری و مردم قرار گرفت. بنابراین رییس‌جمهوری تصمیم گرفت که شورای رقابت وارد عرصه شده و قیمت‌های جدید خودرو را تعیین کند.

وی گفت که سازمان حمایت و شورای رقابت کمک می‌کنند تا قیمت خودرو در حد قابل قبولی تعیین شود زیرا از نظر ما قیمتی که خودروسازان اعلام کرده‌اند، قابل قبول نبوده و تلاش می‌کنیم قیمت جدیدی که به مراتب کمتر از قیمت تعیین شده از سوی خودروسازان است را اعلام کنیم.

در این شرایط براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، قیمت‌های کاهش یافته خودروهای داخلی به زودی و ظرف روزهای آینده ابلاغ خواهد شد. در صورتی که قیمت‌های جدید، قطعی و پایان بخش مناقشات چند ماهه صورت گرفته برای کاهش قیمت خودرو باشد می‌توان امیدوار بود که بازار خودرو از رکود فعلی خارج شده و مصرف‌کنندگان خرید این محصول را آغاز کنند.