امتیاز مثبت
۰
آذری جهرمی: یک پیام رسان به جای رفع مشکل، فرافکنی می کند
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب: 333884
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به ادعای یکی از پیام رسان های داخلی مبنی بر همکاری نکردن برای تامین زیرساخت ها گفت: این پیام رسان به جای رفع مشکل، فرافکنی می کند.
به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز دوشنبه پس از بهره برداری از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران در تهران در جمع خبرنگاران به اعتراض یکی از پیام‌ رسان‌های داخلی درباره چالش‌های نرم‌افزاری زیرساخت و اپراتورها اشاره کرد و افزود: اینکه مشکلات خود را به دیگران نسبت دهیم و به جای پرداختن به آن، با پروپاگاندا (عملیات روانی) بخواهیم ضعف خود را پنهان داریم، نه به نفع آنها و نه به نفع کشور است.


وی ادامه داد: اکنون پنج پیام رسان داخلی در کشور فعال اند و اینکه یکی از آنها به جای مطرح کردن مشکل در جلسه ای به این منظور مرتب بحث را به عملیات روانی بکشاند، به سود هیچکدام نیست و این رویه جواب نخواهد داد.


وزیر ارتباطات افزود: تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورها بر همکاری با پیام ‌رسان ‌هاست و این موضوع را به عنوان یک تکلیف مهم ملی پیگیری می‌کند؛ بنابراین ایجاد عملیات روانی، ذهنیتی ایجاد می‌ کند و تاثیر منفی دارد.

وی تاکید کرد: اگر کسی مشکلی دارد باید با استدلال و استناد پیگیری کند.


آذری جهرمی خاطرنشان ساخت: نمی‌ شود چهار پیام‌ رسان دیگر خوب کار کنند و یک پیام‌ رسان که ادعایی داشته و به آن نرسیده است، شروع به تبلیغ منفی کند و مسئولیت را به گردن دیگران بیندازد؛ پیام ‌رسان‌ها بدانند ما از آنها حمایت کرده و مشکلات را پیگیری و برطرف خواهیم کرد.


به گزارش ایرنا، یکی از پیام رسان های داخلی در روزهای اخیر مشکلات ایجاد شده در خدمات رسانی خود به مشترکان را به زیرساخت ها و کم کاری اپراتورهای تلفن همراه کشور نسبت داده است.


اکنون شورای عالی فضای مجازی پنج پیام رسان داخلی سروش، بیسفون، آی گپ، ایتا، بله و گپ را به رسمیت می شناسد و دولت تسهیلاتی به مبلغ 50 میلیارد ریال را برای توسعه زیرساخت ها و بهبود خدمت رسانی به مشترکان به هر یک از آنها پرداخت کرده است.