امتیاز مثبت
۰
خرید نفت هند از ایران ۵ درصد افزایش یافت
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب: 343289
 
واردات نفت پالایشگاه‌های هندی از ایران از ماه مارس ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ (فروردین ۱۳۹۷ تا فروردین ۱۳۹۸) برای خرید نفت ارزان پنج درصد افزایش داشته است. پالایشگاه‌های هند با اینکه مجوز واردات روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت از ایران را داشتند در واپسین روز‌های معافیت روزانه ۴۹۷ هزار و ۵۰۰ بشکه نفت وارد کردند.
پایگاه آمریکایی اخبار انرژی 'اویل پرایس' روز شنبه به نقل از برخی منابع اعلام کرد که پالایشگاه‌های هند ازبیم تمدید نشدن معافیت خرید نفت برای این کشور، واردات نفت از ایران را پنج درصد افزایش دادند.

 
این گزارش به نقل از برخی منابع صنعت نفت هند و نیز داده‌های سازمان بین المللی نفت کش‌ها اعلام کرد که واردات نفت پالایشگاه‌های هندی از ایران از ماه مارس ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ (فروردین ۱۳۹۷ تا فروردین ۱۳۹۸) برای خرید نفت ارزان پنج درصد افزایش داشته است.

 
پالایشگاه‌های هند با اینکه مجوز واردات روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت از ایران را داشتند در واپسین روز‌های معافیت روزانه ۴۹۷ هزار و ۵۰۰ بشکه نفت وارد کردند.

 
در ادامه این گزارش آمده است، آن‌ها در مدت زمان برخورداری از این معافیت از سوی دولت آمریکا از ماه نوامبر (آبان ۱۳۹۷) به این سو تا ماه مارس (فروردین امسال) بیشترین خرید نفت را از ایران انجام دادند و سپس به سبب عدم اطمینان از ادامه معافیت‌ها از این روند افزایشی کاستند.

 
خبرگزاری رویترز نیز دیروز گزارش داد که این پالایشگاه‌های هندی در سال مالی گذشته پیش از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران در نوامبر (آبان ماه)، حدود پنج درصد به خرید نفتی خود از ایران افزودند.