امتیاز مثبت
۰
هواپیمایی آسمان: هیچ هواپیمایی بدون بیمه مجوز پرواز ندارد
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: 331958
 
شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد: همه هواپیماهای این شرکت تحت پوشش بیمه ای قرار دارند و هیچکدام از آنها بدون داشتن بیمه مجوز پرواز ندارد.
به گزارش ایرنا، این شرکت به دنبال اظهارات غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در جریان استیضاح «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بیمه نبودن هواپیمای ای تی آر هواپیمایی آسمان که اوایل اسفند ماه در دامنه دنا در نزدیکی یاسوج سقوط کرد، در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع مردم عزیز و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می رساند که تمام هواپیماهای شرکت آسمان بیمه هستند.

بر اساس این اطلاعیه، شرکت هواپیمایی آسمان تاکید کرده است که هیچ هواپیمایی بدون داشتن بیمه مجوز پروازی ندارد و هواپیمای سانحه دیده در کوه دنا نیز بیمه بوده است.

شرکت هواپیمایی آسمان تصریح کرده است که هیچ هواپیمایی بدون داشتن اسناد و مدارک بیمه، مجوز پرواز از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نمی کند.

به گزارش ایرنا، جلسه استیضاح ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ شرکت هواپیمایی آسمان در سال ۱۳۸۱ به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شده است.

در زمان سقوط هواپیمای شرکت آسمان در مسیر تهران - یاسوج، بیمه ایران اعلام کرد که این هواپیما با سرمایه سه میلیون دلار تحت پوشش بیمه نامه بدنه و مسئولیت هواپیما بوده و برای هریک از سرنشینان و خدمه نیز تا سقف ۲۱۰ میلیون تومان پوشش بیمه ای ارائه شده است.

در این حادثه هوایی که اوایل اسفند ماه جاری روی داد 66 نفر از هموطنان کشته شدند.