امتیاز مثبت
۰
جزییات ارسال نامه سمی برای باراک اوباما
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 161010
 
نامه ای حاوی سم برای باراک اوباما رییس جمهور آمریکا ارسال شده است.

عصر ایران: نامه ای حاوی سم برای باراک اوباما رییس جمهور آمریکا ارسال شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی آمریکا از ارسال نامه ای حاوی سم مهلک "ریسین "به باراک اوباما خبر داد.

بنا بر اعلام " ادوین داناوان" سخنگوی سرویس مخفی آمریکا که وظیفه حفاظت از رییس جمهور و خانواده او را بر عهده دارد،تست های اولیه وجود سم ریسین را در نامه تایید کرده است

این نامه در یک مرکز کنترل بسته های پستی در خارج از کاخ سفید کشف و هم اکنون برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس فدرال آمریکا است.

روز سه شنبه نیز رسانه های آمریکا از ارسال نامه ای حاوی سم "ریسین" به سناتور جمهوریخواه ایالت می سی سی پی " راجر ویکر" خبر داده بودند.

" ریسین" یک ماده سمی بسیار مهلک است که حتی از طریق استشمام می تواند سبب مرگ تماس گیرنده شود. این ماده صدها برابر قوی تر از سم "سیانور" است.

مقامات آمریکا هنوز درباره اینکه ارتباطی بین ارسال نامه های سمی و حادثه روز دوشنبه در بوستون وجود دارد، اظهار نظر نکرده اند.

همزمان رسانه های آمریکا اعلام کردند که پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) یکی از مظنونان بمبگذاری روز دوشنبه در شهر بوستون را شناسایی و دستگیرکرده است.

با وجودی که شبکه خبری سی ان ان و خبرگزاری آسوشیتدپرس از دستگیری مظنون شناسایی شده خبر داده است اما شبکه های ان بی سی و سی بی اس اعلام کرده اند که مظنونی در این رابطه دستگیر نشده است.