امتیاز مثبت
۰
حمایت از کالای ایرانی، محور حرکت امسال بانک ملی ایران*
محمدرضا حسین زاده
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 332614
 
حمایت از کالای ایرانی، محور حرکت امسال بانک ملی ایران*
 
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه نامگذاری های هوشمندانه سال ها با محوریت اقتصاد، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند. این اقدام بسیار مهم می تواند گره از بسیاری مشکلات اقتصادی کشور بگشاید.


حمایت از کالای ایرانی به معنای حمایت از تولید ایرانی، کارگر و کارفرمای ایرانی و معیشت خانواده ایرانی است. بدون شک نهادینه شدن حمایت از کالای ایرانی می تواند آینده کشور را تضمین کند، چرا که این یک روش تجربه شده در بسیاری از کشورهای جهان است.


بانک ملی ایران از دیرباز بر این باور بوده و حمایت از تولید داخلی را محور اقدامات خود قرار می داده است، به طوری که حتی در تهیه اقلام داخلی و مرتبط با حوزه بانکداری نیز تا زمانی که کالای مشابه داخلی وجود داشته، هرگز به خرید اقلام خارجی مبادرت نکرده است.


 با این حال بر مبنای نامگذاری سال جاری، این روند در سال 1397 سرعت بیشتری خواهد گرفت. تولیدکنندگان داخلی از حمایت بیشتری در ارائه تسهیلات برخوردار خواهند بود تا بدون دغدغه مالی، به تامین کالاهای مورد نیاز بازار بپردازند.

از مهمترین تولیدات داخلی، محصولات دانش بنیان هستند که با مصرف منابع کم، کالاهای بازارپسند تولید کرده و بازده بسیار قابل توجهی دارند. بانک ملی ایران حمایت از این گونه محصولات را نیز با جدیت در دستور کار دارد و به این منظور ردیف های ویژه ای در بودجه سال جاری اختصاص داده است.


آن چه اهمیت دارد، حرکت جدی به سمت حمایت از کالاهای داخلی با نگاه کلان به افزایش تولید ناخالص داخلی در جهت تحقق رشد اقتصادی پیش بینی شده در سند چشم انداز است.

در اين خصوص يك خبر مسرت بخشى هم بدهم و آن اينكه  بانک ملی ایران در روزهاى آينده سامانه بسيار پيشرفته و هوشمند مالى را راه اندازى خواهد كرد تا از طريق آن منابع مالى  مورد نياز توليد كنندگان ايرانى  از طرف بانك ملى تأمين و توليدات آنها را از طريق مكانيسم خاص و با قيمتى بسيار مناسب  بدست مصرف كنندگان خواهد رساند و بانك ملى تضمين كننده اين عمليات خواهد بود .  


منتظر خبرهاى خوب و تكميلى در روزهاى آينده باشيد .

 
*محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران