امتیاز مثبت
۰
فرمان بازار خودرو در دست دلالان
چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: 337376
 
فرمان بازار خودرو این روزها در دست دلالان قرار گرفته است. قیمت ها در دو هفته گذشته با سرعت زیادی در حال افزایش است و پای پراید 40 میلیونی به خیابان ها باز شده. بررسی اظهارات فعالان بازار خودرو «ناهمخوانی عرضه و تقاضا» را نشان می دهد. از سویی افزایش شکاف قیمت های کارخانه و بازار آزاد، تقاضای غیرمصرفی را افزایش داده و از سویی دیگر خودروسازان نیز به دلیل مشکلات تولید و کاهش قطعه، عرضه را کاهش داده اند. عصر پادشاهی پراید و بسیاری از خودروهایی که از حداقل امکانات و ایمنی برخوردارند در شرایطی است که همچنان مهر انحصار بر پیشانی صنعت خودروسازی کشورمان خودنمایی می کند. توصیه کارشناسان «افزایش رقابت‌پذیری به جای برندسازی غلط»، «توجه به خودکفایی در تولید قطعه» و «افزایش نظارت در بازار خودروست».
فرمان بازار خودرو در دست دلالان
 
اقتصاد ایران آنلاین: بی برنامگی برای مدیریت نقدینگی‌ها، سرمایه‌های سرگردان را که چندی پیش در بازار سکه، ارز و مسکن بود را روانه بازار خودرو کرده است.  نتیجه این وضعیت رشد غیرواقعی و باورنکردنی قیمت خودرو در بازار آزاد بوده است؛ به‌گونه‌ای که در روزهای اخیر قیمتهایی برای خودروهای پرتیراژ داخلی اعلام می‌شود که در نگاه اول می‌توان آنرا شوخی دلالان و واسطه‌ها با خریداران تلقی کرد.


اما مصرف‌کنندگان قربانی اصلی این نابسامانی در بازار خودرو هستند. در طرح‌های فروش اینترنتی خودروسازان به دلیل هجوم تقاضا با اهداف سفته‌بازانه، مصرف‌کنندگان واقعی کمتر موفق به خرید خودرو به قیمت‌های رسمی می‌شوند و ناچار به مراجعه به بازار آزاد هستند. در بازار آزاد نیز دلالان و واسطه‌ها شوری را از حد گذارنده و قیمت‌ها عجیب  و غیرمنطقی اعلام می کنند.  در این شرایط جای خالی دستگاه های متولی بیش از پیش نمایان شده است. این وضعیت در حالی است که به گفته فعالان بازار خودرو، مصرف‌کنندگان واقعی به هیچ وجه اقدام به خرید خودرو با قیمتهای فعلی از بازار آزاد نمی‌کنند. نکته قابل توجه در این بازار این است که برخی از شهروندان ناآگاه نیز با انگیزه سفته‌بازی و سرمایه‌گذاری اقدام به خرید خودرو با قیمتهای نجومی از بازار آزاد کرده و به این آشفتگی و سودجویی دلالان و واسطه‌ها میدان می‌دهند. در این زمینه یک نمایشگاه‌دار اتومبیل گفت: «در این بازار مصرف‌کننده واقعی اقدام به خرید نمی‌کند، زیرا قیمت‌ها واقعی نیست.» وی با بیان اینکه البته برخی از شهروندان با انگیزه سرمایه‌گذاری اقدام به خرید خودرو از بازار می‌کنند، افزود: «این خریداران احساسی عمل می‌کنند و همچون کسانی که اقدام به خرید سکه و ارز در بالاترین قیمتها می‌کردند، عمل می‌کنند؛ به‌گونه‌ای که هر قیمتی که دلالان برای خودرو اعلام کنند، این افراد برای حفظ ارزش پول خود و به نیت گران‌تر شدن و سود بردن، اقدام به خرید می‌کنند.»


این فعال بازار خودرو ادامه می‌دهد: «۱۰ تا ۱۵ روزی است که بخشی از پولهای سرگردان به بازار خودرو هجوم آورده‌اند و صاحبان آنهابا انگیزه سرمایه‌گذاری اقدام به خرید می‌کنند.» وی خاطرنشان می‌کند:«این شرایط  در حالی است که قشر متوسط و کارمند در چند ماه اخیر افزایش درآمدی نداشته‌اند که قدرت خریدشان تقویت شود و بتوانند خودروی دست دوم خود را با خودروی صفرکیلومتر جدید با قیمتهای بازار آزاد جایگزین کنند.»

 
  دلایل رشد قیمت خودروها

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از شرایط فعلی آشفته بازار خودرویی راضی نیستیم و حمایت نمی کنیم گفت: «جامعه به هیچ عنوان آمادگی افزایش قیمت خودرو نظیر آنچه در سال های 90 و 91 پیش آمد را ندارد اما باید مراقب بود تا خودروسازان و قطعه سازان تعطیل نشوند و آسیب نبینند.»


حمیدرضا فولادگر افزود: «در هفته های گذشته نمایندگان مجلس گفت و گوها و نشست هایی را با خودروسازان و مسئولان صنایع کشور در زمینه شرایط فعلی بازار خودرو، قیمت و چگونگی توزیع آنها داشتند. حرف خودروسازان در شرایط فعلی این است که با افزایش قیمت های مواد اولیه فلزی و غیر فلزی به دلیل افزایش نرخ ارز، نمی توان با قیمت های قبلی تولید کرد.»


عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با ایرنا افزود: «البته این موضوع باید به دقت بررسی و سهم ارزبری هر خودرو مشخص شود و پس از آن شورای رقابت برای خودروهای انحصاری و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای خودروهای رقابتی، یک «افزایش قیمت رسمی» مشخص کنند.»


وی تاکید کرد: «دلیل افزایش یکباره قیمت خودروها در هفته های اخیر، بالا رفتن تقاضاست که راهکار آن، مشخص شدن افزایش قیمت ها به صورت منطقی و قانونی یا کاهش حاشیه سود و افزایش بهره وری از سوی خودروسازان است تا قیمت رسمی کارخانه مشخص شود.» این نماینده مجلس نیز در ادامه همان توصیه همیشگی کارشناسان را مبنی بر رفع انحصار ارائه داد و افزود: «باید با تدوین استراتژی مناسب و اصلاح ساختارها، صنعت خودروسازی کشور را از انحصار خارج کنیم که در غیر این صورت کیفیت و خدمات پس از فروش رشد نکرده و قیمت ها رقابتی نمی شود.» وی شرایط فعلی را به مثابه «مرحله گذار» توصیف کرد که باید از آن عبور کنیم تا با افزایش نظارت ها، اصلاح ساختار شکل بگیرد و شاهد شکل گیری رگولاتوری در صنعت خودرو باشیم.


اظهارات این نماینده در شرایطی است که رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو کاهش عرضه را دلیل اصلی نابسامانی بازار خودرو عنوان کرد و گفت: «با چراغ سبز مجلسی ها، بتدریج عرضه خودروها قطره چکانی شد و سایپا، ایران خودرو و حتی شرکت های چینی فروش خود را متوقف کردند.»

 
   لزوم توجه به قطعه سازی  
به جای برندسازی

کارشناسان رفع مشکلات صنعت خودروسازی را رفع انحصار و افزایش رقابت پذیری عنوان می‌کنند و معتقدند ضروری است به جای برندسازی به حمایت از قطعه سازی و افزایش خودکفایی در تولید خودرو بپردازیم تا هیچ تحریمی نتواند بهانه برای تعطیلی صنعت خودروسازی و گرانی خودرو شود. در ماه های اخیر و بنا به گزارش های اعلامی بسیاری از خودروها به دلیل نبود قطعه به صورت ناقص در کف کارخانه ها مانده اند.