امتیاز مثبت
۱
جولان این عکس خاص در فضای مجازی
جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب: 253630
 
طی ساعات گذشته تصویری از سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در فضای مجازی منتشر شده است که ادعا شده در آمرلی عراق گرفته شده و گفته می‌شود که وی در عملیات شکستن محاصره آمرلی و نبرد علیه داعش شخصا حضور داشته است.
جولان این عکس خاص در فضای مجازی
 
به گزارش «فردانیوز»، همچنین یک رسانه غربی در گزارشی به نقش ایران در شکستن محاصره آمرلی و همکاری گروهی مبارزان کرد، ارتش عراق و ایران برای رسیدن به این پیروزی و نقش تهران در کمک‌رسانی به انجام عملیات علیه نیروهای داعش اشاره می‌کند.

 
این رسانه غربی در ادامه با اشاره به راهنمایی مشاوران ایرانی به پلیس عراق می‌نویسد: ایرانی‌ها به نیروهای عراقی برای چگونگی مقابله با نیروهای داعش کمک می‌کنند و بدون کمک گردان‌های اهل الحق، پیروزی پیشمرگه در جلوگیری از پیشبرد داعش به سوی مناطق اطراف اربیل دشوار بود.

 
خبرنگار رویترز در ادامه با اشاره به نفوذ ایران در سلیمان‌بیک می‌نویسد که ایرانی‌ها سلیمان‌بیک را آزاد کردند و بدون حمایت ایران آمرلی آزاد نمی‌شد.

 
همچنین یکی از نیروهای پیشمرگه در سلیمان‌بیک که خواست نامش فاش نشود، گفت: بخشی از این عملیات از سوی ایرانیان انجام شد. آنها تسلیحات ما را تامین کرده و برای انجام عملیات برنامه‌ریزی کرده و نیروهای امنیتی و ارتش عراق را تعلیم دادند.