امتیاز مثبت
۰
مشکلات مسکن مهر با پشت میزی نشینی مدیران حل نمی‌شود
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب: 274529
 
عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه برای به سرانجام رساندن طرح مسکن مهر باید یک تیم اجرایی متشکل از نمایندگان چند وزارتخانه تشکیل شود، گفت: افزایش ناگهانی قیمت واحدهای مسکن مهر بر خلاف قرارداد بسته شده با متقاضیان است.
مشکلات مسکن مهر با پشت میزی نشینی مدیران حل نمی‌شود
 
اقتصاد ایران آنلاین: علیرضا خسروی در گفت وگو با خانه ملت با انتقاد ازافزایش قیمت واحدهای مسکن مهر، اضافه کرد: مسئولان نباید برای تکمیل واحدهای مسکن مهر بار اضافه ای بر دوش متقاضیان مسکن مهر تحمیل می کند چرا که این رویه بر خلاف اهداف پیش بینی شده برای این طرح است.
 
  
نماینده مردم سمنان ومهدی شهر با تاکید بر اینکه طرح مسکن مهر به منظور تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه تعریف و عملیاتی شد، خاطرنشان کرد: بسیاری از متقاضیان مسکن مهر که از اقشار آسیب پذیر نیز هستند توان پرداخت وجوه اضافه را ندارند چراکه در ابتدا بر اساس قیمت‌های اعلام شده اقدام به ثبت نام برای خرید این واحدها کرده اند .
 
  
وی با بیان اینکه مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید تدابیری برای حل مشکلات تکمیل این واحدها از محلی به جز آورده متقاضیان بیاندیشد، توضیح داد: در حال حاضر باید تیمی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های راه وشهرسازی، نیرو و رفاه ،کارو امور اجتماعی تشکیل شود تا با ایجاد هماهنگی بین وزراتخانه های مذکور بتوانند مشکلات مسکن مهر را سریعتر شناسایی و برطرف کنند. 
  
 خسروی ادامه داد: درحال حاضر باید اذعان کرد عملکرد وزارت راه وشهرسازی در بحث مسکن مهر راضی کننده نبوده است.
 
   این عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مردم نباید قربانی بی تفاوتی مسئولان ذی ربط شوند، گفت: در شرایط فعلی بهتر است مسئولان از پشت میز وزارتخانه ها بلند شوند و به سایت های نیمه کاره مسکن مهر مراجعه کنند تا از نزدیک در جریان مشکلات این واحدها قرار بگیرند.
 
  
نماینده مردم سمنان و مهدی شهردر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعلل دولت در تکمیل واحدهای مسکن در آینده معضلی ملی را رقم خواهد زد، خاطرنشان کرد: در صورتی که مسئولان درتعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر تعلل کند قطعا موجی ازاعتراضات و نارضایتی بوجود می آید که این مسئله نکته ای منفی در کارنامه وزارت راه شهرسازی خواهد بود.