امتیاز مثبت
۰
کمپانی های ژاپني ركورددار شدند
8 خودرو که برای فروشندگان خود در 2013 کم فروشی کردند!
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۰۰
کد مطلب: 220825
 
این شرکت در ابتدا به عنوان يك شركت حمل‌ونقل فعاليت مي‌كرد اما اكنون در زمينه‌هاي مختلفي به فعاليت مي‌پردازد: خودروسازي، هواپيماسازي، بانكداري، صنايع اتمي، الكترونيك، بازرگاني و... از جمله اين رشته‌هاست.
8 خودرو که برای فروشندگان خود در 2013 کم فروشی کردند!
 
اقتصاد ایران آنلاین-ابوالفضل الله‌دادي: كمپاني‌هاي توليدكننده خودرو براي هر اتومبيلي كه توليد مي‌كنند طرح و نقشه‌هاي بسياري دارند. برخي نمونه‌ها با اين اميد توليد مي‌شوند كه بازار را به قبضه خود درآورند اما آمار نشان مي‌دهد كه تعدادي از مشهورترين كمپاني‌هاي اتومبيل‌سازي دنيا در سال 2013 ميلادي خودروهايي داشته‌اند كه از نظر فروش آمار غم‌انگيزي برجاي گذاشته‌اند.

دوهفته‌نامه «فوربس» در مطلبي كه به مناسبت آغاز سال نوي ميلادي روي وب‌سايت خود قرار داده فهرستي از كم‌فروش‌ترين خودروهاي جهان را منتشر كرده است. در اين فهرست كمپاني‌هاي ژاپني با پنج نماينده ركورددار هستند. جگوار و ولوو نيز نمايندگاني در اين فهرست دارند. در مطلب زير با هشت خودرو كم‌فروش دنيا در سال 2013 آشنا مي‌شويد.Acura ZDX


تعداد فروخته‌شده: 361 دستگاه


كمپاني ژاپني «آكيورا» اميد زيادي به اين خودرو لوكس بسته بود. اين خودرو در سال 2009 به بازار عرضه شد اما فروش بسيار اندك آن در سال 2013 ميلادي تنها يك راه پيش پاي مديران اين كمپاني قرار داد: خارج كردن «آكيورا زد دي ايكس» از چرخه توليد. آكيورا شركت ژاپني توليدكننده خودروهاي لوكس و بخشي از شركت هوندا موتورز است.


Mitsubishi Lancer


ميزان فروش: 682 دستگاه


شركت ميتسوبيشي در ابتدا به عنوان يك شركت حمل‌ونقل فعاليت مي‌كرد اما ميتسوبيشي اكنون در زمينه‌هاي مختلفي به فعاليت مي‌پردازد: خودروسازي، هواپيماسازي، بانكداري، صنايع اتمي، الكترونيك، بازرگاني و... از جمله اين رشته‌هاست. خودروهاي اين شركت داراي شهرت جهاني است و لنسر، پاجرو و گالانت آن مشخص و شناخته شده‌تر از بقيه هستند.


Mitsubishi i-MIEV


ميزان فروش: هزار و 29 دستگاه


سومين خودرو اين فهرست نيز به كمپاني ميتسوبيشي تعلق دارد. اين كمپاني ژاپني انتظار داشت كه اين خودرو تمام الكتريكي طرفداران پر و پا قرصي در بازار خودرو براي خود دست و پا كند اما اين اتفاق روي نداده است. كل فروش اين خودرو در سال 2013 ميلادي تنها هزار و 29 دستگاه بوده است. قيمت اين خودرو كوچك 6 هزار دلار است كه يكي از عوامل عدم استقبال از آن همين قيمت آن است.


Nissan GT-R

ميزان فروش: هزار و 236 دستگاه

از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ تقريبا هر سال، نيسان يك مدل از «جي تي آر» را در نمايشگاه خودرو توكيو به نمايش مي‌گذاشت اما بايد گفت بازديد كنندگان با چيزي بيشتر از يك بدنه مواجه نمي‌شدند و از موتور و ساير مشخصات فني آن خبري نبود. نيسان بالاخره اعلام كرد جي تي آر جديد را در سال ۲۰۰۷ به بازار ژاپن عرضه مي‌كند. سال 2013 براي اين اتومبيل يك سال غم‌انگيز بود.


Jaguar XK

ميزان فروش: هزار و 346 دستگاه


خودروهايي كه در اين فهرست حضور دارند و سال نه چندان خوبي را پشت سر گذاشته‌اند تنها به خودروهاي ژاپني ختم نمي‌شوند. «جگوار» نيز امسال خودرويي داشت كه تنها هزار و 346 دستگاه در بازار به فروش رفت. «جگوار ايكس‌كا» از سال ۱۹۹۶ تاكنون توليد شده‌است. با اين حال سال 2013 براي «جگوار ايكس‌كا» يك شكست تمام عيار بوده است.


Volvo C30


ميزان فروش: هزار و 361 دستگاه


اين خودرو كوچك و جمع و جور به بازار آمد تا با خودروهاي اسپورت هم‌خانواده خود رقابت كند. «ولوو سي۳۰» از سال ۲۰۰۶ تاكنون توليد شده‌است. اين خودرو در كلاس خودرو كامپكت قرار گرفته و طراحي آن خودروهاي موتور جلوـ محور جلو است. اگرچه در ابتداي ورود به بازار طرفداراني پيدا كرد اما در سال 2013 ميلادي كمپاني ولوو يكي از كمترين فروش‌ها براي اين خودرو را ثبت كرده است.


Tribeca

ميزان فروش: هزار و 598 دستگاه


كمپاني «سوبارو» فروش خوبي را با اين خودرو شاسي بلند تجربه نكرده است. سوبارو يكي ديگر از كمپاني‌هاي ژاپني حاضر در اين فهرست است. عمده شهرت سوبارو به خاطر موتور بوكسوري آن است كه در بيشتر خودروهاي خود از آن استفاده مي‌كند. سوبارو همچنين در مدل‌هاي سفارشي خود از موتور توربو شارژ استفاده مي‌كند. «سوبارو ترايبكا» از سال ۲۰۰۵ تاكنون توليد شده‌است.


Volvo S80

ميزان فروش: هزار و 935 دستگاه


كمپاني «ولوو» هم در اين فهرست دو نماينده دارد. با اين حال وضعيت فروش «ولوو اس 80» در سال 2013 ميلادي كمي بهتر از «ولوو سي 30» بوده و اين خودرو 574 دستگاه بيشتر از «سي 30» به فروش رفته است. ولوو اس۸۰ خودرويي است كه از سال ۱۹۹۸ تاكنون و در چندين كشور مختلف از جمله سوئد، بلژيك، تايلند، مالزي و اندونزي توليد شده‌است.