امتیاز مثبت
۰
مرکز آمار
شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی شهر تهران 60 درصد رشد یافت
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب: 343595
 
شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی شهر تهران 60 درصد رشد یافت
 
 مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل زمستان پارسال نسبت به فصل مشابه سال 96 حدود 60 درصد افزایش داشت.

 
به گزارش ایرنا به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در زمستان سال 97 نسبت به فصل قبل از آن 7.7 درصد افزایش یافته بود.


میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ١٣٩٧ نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به زمستان سال ١٣٩٦ معادل 47.8 درصد رشد داشته است.


فصل زمستان سال١٣٩٧ شاخص قیمت گروه « آهن آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده » با 20.4 درصد نسبت به فصل قبل از آن، بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشته است.


گروه « چوب» با ١٤.٢ درصد افزایش وگروه « سیمان، بتن، شن و ماسه» با ٩.٨ درصد افزایش به ترتیب رتبه‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران داشته‌اند.

همچنین در این فصل گروه « شیشه» با ٥.٥ درصد، گروه « شیرآلات بهداشتی» با ٣.٢ درصد، گروه « ایزوگام و قیر و گونی و آسفالت» با ١.١ درصد، گروه «یراق الات درب و پنجره» با ٠.٢٦ درصد و گروه « گچ و گچ کاری» با ٠.٧ درصد به ترتیب بیشترین درصد کاهش را به خود اختصاص داده‌اند.