امتیاز مثبت
۰
قطعی برق از فردا به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب: 335503
 
معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، شرکت توزیع برق پنج استان اصفهان، مشهد، همدان، البرز و کرمانشاه اقدام به انتشار جدول احتمالی خاموشی‌ها کرده‌اند و قرار است در استان‌هایی که پیش‌بینی می‌شود در برخی نقاط خاموشی داشته باشیم، این جداول منتشر شود.
محمودرضا حقی فام که از سوی معاون وزیر نیرو به‌عنوان سخنگوی صنعت برق تعیین شده، در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این مسئله که انتشار این جدول به معنای خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده، نیست تصریح کرد: با افزایش درجه حرارت و مشکلاتی که ممکن است در شبکه اتفاق بیفتد، احتمال دارد که در برخی نقاط با محدودیت‌هایی مواجه هستیم که در این بین کنترل مدیریت مصرف توسط مشترکان می‌تواند مانع از اعمال خاموشی شود.

 
وی تصریح کرد: بر اساس قراری که در وزارت نیرو گذاشته‌ایم، در مناطقی که با احتمال محدودیت روبرو هستند، به منظور افزایش آگاهی مشترکان جداولی را برای اطلاع‌رسانی منتشر کرده‌ایم.

 
معاون هماهنگی توزیع توانیر با تاکید بر این مسئله که این مسئله به هیچ عنوان به معنای خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده نیست، عنوان کرد: هدف این است که با افزایش آگاهی مشترکان مدیریت مصرف در منطقه مذکور افزایش یابد و به طور مثال ممکن است اگر امروز در یک منطقه با محدودیت مواجه هستیم، روز بعد دیگر با مدیریت‌هایی که صورت گرفته، شاهد محدودیت نباشیم.

 
حقی فام با اشاره به لزوم مدیریت مصرف در شرایط فعلی گفت: اگر مردم مدیریت مصرف را پیشه کار خود کنند، قطعا با مشکلات خاموشی مواجه نخواهیم شد. هدف از انجام این کار نیز توسعه کارهای مدیریتی در حوزه مصرف بوده است.

 
وی اظهار کرد: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته زمان احتمالی خاموشی‌ها در کل پیک ۱۰ تا ۱۲ روز خواهد بود لذا جای نگرانی برای مشترکان وجود ندارد و امیدواریم که با رعایت مدیریت مصرف مشکلات فعلی نیز برطرف شود.

 
هرگونه قطعی برق از فردا به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود

 
براساس گزارش ایسنا،  معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با تاکید براینکه هیچ برنامه دراز مدتی برای قطعی برق در کشور نداریم، گفت: هرگونه قطعی برق از طریق شرکت های توزیع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

 
وی درباره قطعی های احتمالی برق در روزهای آتی اظهار داشت: شرکت مدیریت شبکه برق ایران قرار شد با توجه به درجه حرارت مناطق مختلف و وضعیت مصرف برق کشور، مصرف کل را برای روز بعد پیش بینی کند.

 
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: این پیش بینی بر اساس مناطق کشور انجام می شود و اگر شبکه برق ایران احساس کرد که تولید و محدودیت های انتقال و توزیع  و امثالهم برای آن مناطق پاسخگو نیست، محدودیت ها به شرکت برق های منطقه ای اعلام کرده و مشخص شود هر کدام از مناطق چقدر در این محدودیت سهم دارند.

 
حقی فام تصریح کرد: برای انجام این موضوع، دیسپاچینگ برق منطقه‌ای با شرکت توزیع هماهنگ خواهند شد و این محدودیت ها بین شرکت‌های توزیع تقسیم و آنها نیز بین مناطق داخل شهرها تقسیم می کنند و بر این اساس هر محدودیتی حتما از قبل اطلاع رسانی لازم به مردم خواهد شد.

 
معاون توزیع توانیر اعلام کرد: ما هیچ برنامه محدودیت دراز مدت برای کشور نداریم و ممکن است در طول هفته یکی دو روز بخاطر افزایش درجه حرارت این محدودیت‌ها اعمال شود.

 
وی با اشاره به اینکه به مناطق کشور جدول احتمالی داده شده است، عنوان کرد: اگر مردم در آن مناطق توانستند مدیریت مصرف انجام دهند، آن محدودیت لغو و ممکن است در آن منطقه هیچ خاموشی نداشته باشیم.

 
وی با اشاره به اینکه استان خوزستان توانسته است مصرف خود را 500 مگاوات نسبت به پارسال کاهش دهد و در حوزه خوزستان هیچگونه خاموشی نخواهد داشت و محدودیتی ندارند، گفت: بدیهی است برق در استان و منطقه‌ای قطع می‌شود که مصرف خود را به اندازه محدودیت‌ها کاهش نداده باشند.

 
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بیان داشت: طبق برآورد شرکت مدیریت شبکه برق ایران، جمع روزهای این محدودیت‌ها، حداکثر 15 روز است و این ایام به هیچ وجه پیوسته نخواهد بود و بر اساس شرایط افزایش دما و مصرف این محدودیت ها اعمال می شود.