امتیاز مثبت
۰
دیوان محاسبات رانت ۶۵۰ میلیون یورویی وزارت صنعت به یک تاجر خاص را محرز می‌داند
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب: 285202
 
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دیوان محاسبات و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تبعیض و رانت ۶۵۰ میلیون یورویی را به یک تاجر خاص را محرز دانستند و در جلسه آتی شورای رقابت در این مورد تصمیم‌گیری می‌کنیم.
دیوان محاسبات رانت ۶۵۰ میلیون یورویی وزارت صنعت به یک تاجر خاص را محرز می‌داند
 
به گزارش  تسنیم، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در نشست تقدیر از فعالان سیاسی و رسانه‌ای پیشتاز در مبارزه با مفاسد اقتصادی، در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر آخرین وضعیت تبادل رانت واردات 650 میلیون یورویی اظهار داشت: دیوان محاسبات قصد تخصیص امتیاز واردات 650 میلیون یورویی به تاجر خاص را محرز دانسته و برهمین اساس برخی از مسئولان ذیربط تعلیق شده‌اند و همچنین کمیسیون اصل 90 مجلس نیز به صورت مشابه اعلام کرد که تبعیض و رانت در این پرونده محرز است، بنابراین پرونده به شورای رقابت رفت تا طی جلسه‌ای در این مورد تصمیم بگیریم. 

 

وی افزود: رانتی که در پی مخالفت بنده گزارش آن منتشر شد، ممکن است باعث عبرت کافی برای مسئولان نشود. چرا که همین رانت وارداتی، به چند واردکننده دولتی نیز داده می‌شود و البته ما این مساله را نیز پیگیری می‌کنیم، چرا که ما با هرگونه رانت به بخش خصوصی و دولتی مخالفیم و طبق قانون هرگونه تغییر ممنوع است. 

 

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواهیم آبروریزی و جنجال ایجاد کنیم اما در مورد اینگونه پرونده‌ها ایستادگی‌ خواهیم کرد که امیدواریم با کمک رسانه‌ها به نتیجه لازم برسیم.