امتیاز مثبت
۰
صادرات ۶۵۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب: 134100
 
صادرات اتحادیه اروپا به ایران در نوامبر ۲۰۱۲(آبان ۹۱) با کاهش ۱۳ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به ۶۵۰ میلیون یورو و واردات از ایران با کاهش ۱۰ درصدی به ۹۱.۶ میلیون یورو رسید.
صادرات ۶۵۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران
 
پایگاه اینترنتی کمیسیون اروپا (یورو استات) از کاهش ۱۳ درصدی صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ماه نوامبر ۲۰۱۲(آبان ۹۱) و افت ۱۰ درصدی واردات این اتحادیه از ایران در این ماه خبر داد.

به گزارش تسنيم، بر اساس این گزارش اتحادیه اروپا در ماه نوامبر ۲۰۱۲ بالغ بر ۶۵۰ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرد که این رقم نسبت به ماه قبل از آن ۱۳ درصد کاهش داشته است. صادرات اتحادیه اروپا به ایران در اکتبر ۲۰۱۲ حدود ۷۴۹ میلیون یورو اعلام شده بود.

واردات اتحادیه اروپا از ایران نیز که در اکتبر ۲۰۱۲ حدود ۹۱.۶ میلیون یورو اعلام شده بود در ماه نوامبر با کاهش ۱۰ درصدی به ۸۳ میلیون یورو رسید.

بر اساس این گزارش مبادلات تجاری ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا که در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۱ به ۲۴.۶۵۳ میلیارد یورو رسیده بود در ۱۱ ماه نخست ۲۰۱۲ با ۵۳ درصد کاهش مواجه شده و به ۱۱.۴۷۹ میلیارد یورو رسیده است.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در این مدت ۶۸ درصد کاهش داشته است. واردات این اتحادیه از ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۵.۱۹۳ میلیارد یورو بوده است که این رقم در مدت مشابه سال۲۰۱۲ به ۴.۷۴۱ میلیارد یورو کاهش یافته است.

نفت خام مهمترین کالای وارداتی اتحادیه اروپا از ایران تا پیش از اجرای تحریم نفتی بروکسل علیه تهران بود که از اول جولای ۲۰۱۲ به اجرا گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم آمار ارائه شده از سوی یورو استات نشان می دهد صادرات اتحادیه اروپا به ایران تاثیر کمتری از تحریم ها پذیرفته است به طوری که در ۱۱ ماه نخست ۲۰۱۲ صادرات این اتحادیه به ایران تنها ۲۸ درصد کاهش داشته است.

اتحادیه اروپا در ۱۱ ماه نخست ۲۰۱۲ بالغ بر ۶.۷۳۸ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده است. این رقم در ۱۱ ماه نخست ۲۰۱۱ حدود ۹.۴۶۰ میلیارد یورو اعلام شده بود.