امتیاز مثبت
۰
آخرین وضعیت جاده‌های کشور
ترافیک در جاده ها کاهش یافت
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب: 332605
 
ترافیک در جاده ها کاهش یافت
 
هم‌اکنون در برخی از محورهای استان‌های قم، اصفهان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، همدان، کهگیلویه و بویر‌احمد، مازندران، تهران و البرز، بارش پراکنده باران و در استان‌های اردبیل، مازندران و چهارمحال و بختیاری، مه‌گرفتگی را شاهد هستیم.

بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.
 
‌کل تردد ثبت‌شده در شبانه‌روز گذشته براساس‌ آخرین اطلاعات دریافتی از 2155 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل 2.3 درصد کاهش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 10.8 درصد، اوج تردد بین ساعات 18 الی 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صورت پذیرفت؛ هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند‌.
 
‌آخرین وضعیت جوی راه‌ها
 
به گزارش ایسنا، هم‌اکنون در برخی از محورهای استان‌های قم، اصفهان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، همدان، کهگیلویه و بویر‌احمد، مازندران، تهران و البرز بارش پراکنده باران و در استان‌های اردبیل، مازندران و چهارمحال و بختیاری، مه‌گرفتگی را شاهد هستیم.
 
‌پرتردد‌ترین جاده‌های کشور‌
 
آزادراه‌ ‌‌کرج‌-تهران، آزادراه‌‌ تهران-کرج‌، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه ‌قزوین‌-کرج، محور تهران-پاکدشت‌‌‌‌ و پاکدشت-تهران، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه زنجان - قزوین، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران‌‌‌‌ و محور ساوه-تهران‌ و تهران-ساوه در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند‌.‌‌‌‌‌‌‌‌‌
 
ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌
 
محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود ‌است.
 
‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ 17 تیر 96 تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
محور فرعی گنجنامه – تویسرکان، واقع در استان همدان، از مورخ 16 آذر 96 تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
محور سی‌سخت – نورآباد (سمیرم)، واقع در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان، از مورخ 25 آذر 96 تا اطلاع بعدی، به‌دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.