امتیاز مثبت
۰
امام‌جمعه جزیره هرمز: بی‌آبی در جزیره به بحران تبدیل‌ شده است
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳
کد مطلب: 346160
 
امام‌جمعه موقت جزیره هرمز با بیان اینکه نبود آب شرب در این منطقه به یک بحران جدی تبدیل‌شده است، تصریح کرد: در طول دو هفته اخیر تنها از مسئولین وعده شنیدیم و وعده و دیگر نمی‌دانم این درد را چگونه بیان کنم.
امام‌جمعه موقت جزیره هرمز با بیان اینکه نبود آب شرب در این منطقه به یک بحران جدی تبدیل‌شده است، تصریح کرد: در طول دو هفته اخیر تنها از مسئولین وعده شنیدیم و وعده و دیگر نمی‌دانم این درد را چگونه بیان کنم.

 
حجت‌الاسلام حر گلزاری هرمزی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بحث بی‌آبی در جزیره هرمز اکنون دیگر به یک بحران تبدیل‌شده است و هر بار به مسئولان ذی‌ربط تماس می‌گیرم از برطرف شدن این مشکل ظرف 24 تا 48 ساعت آینده می‌شده‌اند اما بازهم خبری از تحقق این وعده‌ها نیست.

 
وی با بیان اینکه مسئولان می‌گویند تا ساعات آتی آب در مدار است اما نمی‌دانم آیا مدار مسئولان با مدار مردم جزیره هرمز تفاوت دارد که آبی در آن جریان ندارد، خاطرنشان کرد: فصل مدارس آغاز اما نبود آب سبب شده دانش آموزان برای سرویس بهداشتی رفتن و خوردن آب به منزل بروند و بازگردند.

 
امام‌جمعه موقت جزیره هرمز ادامه داد: در طول روز تنها چند ساعت آب آن هم با فشار بسیار ضعیف وصل می‌شود که آن هم تنها برای منازلی که منبع یا پمپ پرفشار دارند امکان ذخیره وجود دارد و برای اکثر ساکنین که از این موضوع بی‌بهره‌اند هیچ سودی ندارد.

 
وی با بیان اینکه کار به‌جایی رسیده است که شهروندان هرمزی برای شست و شوی سروصورت خود از آب کولر استفاده می‌کنند، عنوان کرد: ساعتی پیش با فرماندار بندرعباس صحبت کردم که وی از قول مسئولان برای حل این مشکل تا جمعه خبر داده بود اما امروز یکشنبه است و این مشکل کماکان پابرجا!

 
گلزاری هرمزی با اشاره به اینکه نبود آمبولانس دریایی در جزیره هرمز از دیگر مشکلات این جزیره است، اضافه کرد: کم‌کم به فصل زمستان نزدیک و با توجه به نامساعد شدن وضعی جوی و دریایی تردد بیماران با شناورهای عادی به مشکل برمی‌خورد و نبود آمبولانس دریایی سبب می‌شود بیماران با بحران دیگری روبه‌رو شوند.

 
وی خاطرنشان کرد: مسئولان از ورود آمبولانس دریایی به جزیره هرمز تا شهریورماه خبر داده بودند اما هنوز این موضوع محقق نشده و تنها شاهد تبلیغات آن‌ها در فضای مجازی مبنی بر تجهیز سه آمبولانس دریایی هستیم و بس اما چه زمان عملی خواهد شد نامشخص است.

 
امام‌جمعه موقت هرمز با تقدیر از تلاش‌های استاندار هرمزگان و بنیاد برکت در توسعه جزیره هرمز، افزود: جزیره هرمز در بخش عمرانی به‌خوبی درحال‌توسعه و شتاب گیری است اما نمی‌دانم چرا برای بحث توسعه فرهنگی آن فکری نمی‌شود و توسعه متوازن از ذهن مسئولان دور شده است.

 
وی با بیان اینکه سنگفرش و جاده‌سازی خوب اما آیا نیاز به کلاس آموزشی و سالن‌های نمایش در این جزیره وجود ندارد، اظهار کرد: در حالی جزیره هرمز در بحث تئاتر در جشنواره بین‌المللی فجر بارها درخشیده است که به دلیل نبود فضای کار درب تمامی انجمن‌ها بسته و از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها یک نام برجای‌مانده است.

 
گلزاری هرمزی با اشاره به اینکه اکنون مسئولان می‌دانند علی ملاحی، بازگیر برتر مرد جشنواره بین‌المللی فجر کجاست، تصریح کرد: امیدوارم مسئولان با توجه به نزدیک شدن به فصل ورود مسافر به جزیره هرمز تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته و بحث توسعه فرهنگی را در کنار عمرانی به‌خوبی لحاظ کنند.