امتیاز مثبت
۰
شمار قربانیان سیل و رانش زمین در ژاپن به ۱۲۶ تن رسید
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب: 335667
 
مقام‌های ژاپنی می‌گویند شمار تلفات سیل و رانش زمینِ ناشی از بارش باران بی سابقه در غرب ژاپن، تا ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه به وقت محلی، به ۱۲۶ تن رسیده است. استان هیروشیما بیشترین آسیب را دیده و شمار قربانیان این استان ۴۴ نفر گزارش شده . مقامات ژاپن همچنین به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در ۲۴ حوزه مختلف دستور داده اند منازل خود را تخلیه کنند.
مقام‌های ژاپنی می‌گویند شمار تلفات سیل و رانش زمینِ ناشی از بارش باران بی سابقه در غرب ژاپن، تا ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه به وقت محلی، به ۱۲۶ تن رسیده است.

 
به گزارش ایرنا از کیودو، مقامات ژاپنی همچنین اعلام کردند شرایط سه نفر دیگر هم بحرانی است ۸۰ نفر هم مفقود و صد‌ها هزار تن هم آواره هستند.

بنابه گزارش‌ها استان هیروشیما بیشترین آسیب را دیده و شمار قربانیان این استان ۴۴ نفر گزارش شده است.

طبق گزارش ها، استان‌های اوکایاما، اهیمه، کیوتو، یاماگوچی، فوکوئوکا، کاگوشیما، هیوگو، شیگا، گیفو، کوچی و ساگا هم تلفاتی داشته اند.

مقام‌ها می‌گویند آز آنجایی که گستره کامل خسارات هنوز مشخص نیست، ممکن است که شمار تلفات افزایش یابد.

مقامات ژاپنی اعلام کردند این بارش‌ها شدیدترین بارش‌ها از سال ۱۹۸۲ میلادی است که در جریان آن ۲۹۹ تن در منطقه ناگاساکی جان باختند.

اگرچه بارش‌ها در بیشتر مناطق آسیب دیده متوقف شده است، اما سازمان هواشناسی ژاپن همچنان به عموم مردم هشدار داده است امکان لغزش زمین و جاده‌ها بیشتر شده است.

مقامات ژاپن همچنین به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در ۲۴ حوزه مختلف دستور داده اند منازل خود را تخلیه کنند.

در حال حاضر و همزمان با پنجمین روز بارش ها، ۵۵ هزار امدادگر ژاپنی جستجوی خود را برای یافتن مفقودان گسترش داده اند، اما سیل و رانش زمین سبب شده است که عملیات نجات با کندی پیش رود.

سازمان هواشناسی ژاپن از مردم مناطقی که بارش باران در آن شدید است خواست به هشدار‌ها و راهنمایی‌هایی که توسط مسئولان اعلام می‌شود، توجه کنند.

روز گذشته نیز همزمان با افزایش شمار جان باختگان ناشی از باران شدید و سیل در ژاپن و ضرورت کمک رسانی به مناطق سیل زده، مقامات این کشور اعلام کردند 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن سفر از پیش برنامه ریزی شده خود به اروپا و خاورمیانه را لغو کرده است.

نخست وزیر ژاپن قرار بود روز چهارشنبه برای امضای قرارداد تجارت آزاد با اروپا، راهی بروکسل شود انتظار می‌رفت او قبل از بازگشت به ژاپن، از کشور‌های فرانسه، عربستان و مصر نیز بازدید کند.