امتیاز مثبت
۰
قیمت طلا کاهش یافت
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب: 332084
 
قیمت طلا کاهش یافت
 
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۱۳۱۴ دلار و ۲۴ سنت رسید.


به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، تقویت ارزش دلار و احتمال اینکه فدرال رزرو هفته آینده نرخ بهره را برای اولین بار در سال جاری میلادی افزایش دهد موجب شد تا قیمت طلا روز جمعه کاهش یابد و در مسیر بزرگترین کاهش هفتگی در طی 3 هفته گذشته قرار بگیرد.

 
به دلیل آشفتگی سیاسی در آمریکا و افزایش اشتهای سرمایه گذاران برای ورود به بازارهای امن، افت قیمت طلا تعدیل شد.

 
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.14 درصد کاهش به 1314 دلار و 24 سنت رسید. در این هفته قیمت طلا حدود 0.8 درصد افت داشت قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز 0.42 درصد افت داشت و به 1312 دلار و 30 سنت رسید.

 
در طی سال های گذشته معمولا در آستانه افزایش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا افت داشته، اما پس از افزایش نرخ بهره، روند صعودی را تجربه کرده است.

 
جفری کریستین، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «قیمت طلا از آن جهت کاهش یافته که نرخ بهره ای که ما هم اکنون شاهدش هستیم برای بازار فلز زرد بد نیست.»

 
اما عاملی که مانع از افت بیشتر قیت طلا شده، وضعیت آشفته سیاسی در آمریکا و نگرانی از اختلال در تجارت جهانی به دلیل وضع تعرفه واردات بر آلومنیوم و فولاد بوده است.

 
روز پنجشنبه، واشنگتن پست گزارش داد که اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ دیگر مقام ارشد دولت آمریکاست گه از سمت خود برکنار خواهد شد.

 
جاناتان بوتلر، تحلیلگر موسسه میتسوبیشی گفت: «سردرگمی زیادی در بازار در مورد استراتژی کاخ سفید در خصوص تمام مسائل کلان وجود دارد.»

 
وی افزود: «این عوامل موجب خواهد شد قیمت طلا در بالای 1300 دلار باقی بماند.»