امتیاز مثبت
۰
محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷
کد مطلب: 324182
 
محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد
 
 منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز - پنجشنبه - و با انجام رای گیری، «محمدعلی نجفی» را به عنوان سیزدهمین شهردار پایتخت انتخاب کردند.

به گزارش ایرنا، منتخبین شورا چندی پیش 7 نفر را به عنوان گزینه های تصدی شهرداری تهران انتخاب و از آنها برنامه عملیاتی برای مدیریت شهر خواستند.


2 نفر از این تعداد به دلیل حضور در دولت دوازدهم انصراف خود از تصدی پست شهرداری تهران را اعلام کردند و در نهایت محمدعلی نجفی، الهه کولایی، محسن مهرعلیزاده، سیدحسن مرعشی و محمدعلی افشانی برنامه خود برای مدیریت شهر تهران را به منتخبین شورا ارائه کردند.


تا پیش از برگزاری انتخابات 6 نفر از گزینه های پیشنهادی انصراف دادند و رای گیری برای انتخاب شهردار میان محمدعلی نجفی و محسن مهرعلیزاده برگزار شد
.

منتخبین شورای شهر تهران امروز و پس از ارائه برنامه های گزینه های پیشنهادی، محمدعلی نجفی را از طریق رای گیری به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند.


نامزدهای تصدی پست شهرداری تهران طی 2 روز(دیروز و امروز) برنامه های خود برای مدیریت شهر را به منتخبین شورای پنجم ارائه کردند و سئوالات آنها در خصوص دیدگاهها و رویکرد آنها برای مدیریت پایتخت پاسخ گفتند.


فعالیت رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران از 12 شهریورماه آغاز می شود و شهردار منتخب پس از شروع بکار شورا و رای گیری مجدد 15 شهریورماه رسمیت پیدا کرده و فعالیت خود را آغاز می کند.


با انتصاب شهردار جدید، نجفی جایگزین محمدباقر قالیباف می شود که از 12 سال پیش تاکنون مدیریت شهر تهران را دراختیار داشته است.