امتیاز مثبت
۰
بازدید همسر ظریف از پژوهشگاه رویان
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۵۶
کد مطلب: 215688
 
به‌منظور آشنایی نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران با دستاوردهای علمی نوین جمهوری اسلامی ایران، انجمن بانوان دیپلمات‌های وزارت امور خارجه با حضور خانم ظریف، همسر وزیر امور خارجه و گروهی از همسران مقامات کشوری، معاونان و مدیران این وزارت خانه و نیز همسران سفیران خارجی مقیم تهران از پژوهشگاه رویان بازدید کردند.

در این بازدید مسوول روابط بین‌الملل پژوهشگاه رویان به تشریح عملکرد و دستاوردهای این موسسه پرداخت و یادآور شد: پژوهشگاه نیمه دولتی و نیمه خصوصی رویان در سال 1991 توسط مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی به منظور حل مشکلات ناباروری تاسیس شد و عملکرد رویان در سه زمینه طب تولید مثل (ناباروری)، زیست شناسی و فن‌آوری سلول‌های بنیادین (استخراج و تمایز سلول‌های بنیادین) و بیوتکنولوژی اعم از شبیه‌سازی است و با استفاده از دانش سلول‌های بنیادین در درمان بیماری‌های آرتروز و نیز بیماری‌های قلبی، قرنیه چشم و درمان پیسی خدمات کلینیکی ارائه می‌دهد.

او افزود: بخشی نیز با عنوان موسسه خیریه رویان در جهت رفع مشکلات بیمارانی که از توان مالی برخوردار نیستند، تاسیس شده است.

در پایان این بازدید همسران سفیران خارجی مقیم تهران ضمن تقدیر از پیشرفت‌های به‌عمل آمده در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی، خواستار همکاری و تبادل اطلاعات علمی و عملی در این زمینه بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای متبوع خود شدند.

منبع: ایسنا