امتیاز مثبت
۰
متقاضیان مسکن مهر پردیس برای تحویل خانه هایشان چادر زدند
جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۶
کد مطلب: 335081
 
تعدادی از متقاضیان مسکن مهر فاز ۵ شهر پردیس پیش از ظهر امروز (جمعه) خواستار تحویل واحد‌های مسکونی خود شدند و به همین منظور و به نشانه اعتراض در محل ورودی این فاز چادر زدند.
به گزارش ایرنا از شهرستان پردیس، این افراد که تعدادشان افزون بر یکصد نفر تخمین زده می‌شد با در دست داشتن پلاکارد‌هایی از مسئولان درخواست داشتند که مشکلشان را پیگیری و حل کنند.

 
متقاضیان واحد‌های مسکن مهر فاز ۵ پردیس می‌گویند ۶ سال است در انتظار دریافت واحد‌های خود به سر می‌برند و باوجود پرداخت هزینه در چند نوبت هنوز واحدهایشان تحویل نشده است.

 
در ماه‌های اخیر خبر درخواست افزایش دریافتی از متقاضیان مسکن مهر (هزینه ساخت) برای چندمین بار طی سال‌های گذشته از سوی انبوه سازان فاز ۵ رسانه‌ای شد که اعتراض شدید متقاضیان مسکن مهر را به دنبال داشت.

 
شرکت عمران شهر پردیس درواکنش به درخواست افزایش هزینه‌ها اعلام کرد: به هیچ عنوان افزایش قیمتی درکار نیست و انبوه سازان باید به تعهدات خود پایبند باشند.  


متقاضان مسکن مهر فاز ۵ پردیس خواستار رسیدگی به وضعیت نابسامان خود هستند و می‌گویند یا خانه هایشان تحویل یا به آن‌ها زمین معوض داده شود.

 
شهرستان پردیس در حدود ۲۵ کیلومتری شرق پایتخت قرار دارد و برپایه گزارش‌ها تاکنون ۲۴ هزار و ۶۲۴ واحد از ۸۱ هزار و ۷۳۳ واحد این طرح در شهر پردیس افتتاح شده و تنها ۱۸ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده است.  


کل جمعیت ساکن در این واحد‌ها در فاز‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، هشت، نه و یازده، پس از پایان کار واگذاری‌ها حدود ۶۰۰ هزار نفر برآورد می‌شود.


گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست که هیچکدام از این فاز‌ها به طور کامل تکمیل نشده و اگرچه برخی واحد‌ها در بعضی از این فاز‌ها واگذار شده، اما هنوز واحد‌هایی هم وجود دارد که مراحل ساخت آن‌ها تمام نشده است.

فاز‌های یک، دو، سه و چهار داخل محدوده شهر پردیس واقع شده اند و فاز‌های یازده، پنج و هشت نیز که در خارج از محدوده شهر قراردارد دارای تعداد زیادی از واحد‌های نیمه تمام است.