امتیاز مثبت
۰
جدیترین قیمت میوه های نوبرانه در بازار
سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب: 234524
 
رئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت سیب زمینی و رسیدن به نرخ هر کیلو ۲۲۰۰ تومان خبرداد و گفت:‌ از ۲۰ اردیبهشت ماه میوه‌های نوبرانه مثل گیلاس، هلو، زردآلو، شلیل و شبرنگ وارد بازار خواهد شد.
 مصطفی دارایی در گفت وگو با تسنیم در مورد قیمت بالای نوبرانه‌ها اظهار داشت: توت‌فرنگی، چغاله، گوجه سبز و ملون از جمله میوه‌های نوبرانه‌ای است که در بازار وجود دارد و قیمت‌ آنها به مرور کاهش پیدا خواهد کرد، اما در حال حاضر قیمت گوجه سبز عمده از 17 الی 22 هزار تومان، ملون از 1700 الی 2 هزار تومان و چغاله پرز دار 7 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه قیمت گوجه سبز از اوایل اردیبهشت ماه حدود 5 هزار تومان کاهش پیدا می‌کند، گفت: یکی از نوبرانه‌ها طالبی است که در حال حاضر حجم اندکی در بازار است و قیمت آن نیز 2500 تومان است ولی از اوایل اردیبهشت ماه با افزایش میزان طالبی در بازار قیمت آن نیز به 1500 تومان کاهش می‌یابد.

رئیس اتحادیه بارفروشان درمورد کاهش قیمت سیب زمینی و پیاز نیز گفت: با توجه به ورود سیب زمینی دزفول قیمت آن از 2700 تومان به 2200 تومان کاهش پیدا کرده و به زودی نیز قیمت آن به 2 هزار تومان خواهد رسید. در مورد پیاز نیز نرخ هر کیلو آن از 900 تومان به 700 تومان کاهش پیدا کرده است.

دارایی در مورد عرضه سایر نوبرانه‌ها خاطر نشان کرد: در حال حاضر تقاضای مردم برای سیب و پرتقال به دلیل اینکه فصل آن گذشته و طعم و مزه آن متفاوت است، کاهش پیدا کرده و منتظر میوه‌های نوبرانه از جمله زردآلو، گیلاس، شلیل، هلو و شبرنگ هستند که از 20 اردیبهشت ماه وارد بازار خواهد شد.