امتیاز مثبت
۰
مخابرات دوباره روی اعصاب مردم رفت/ قبض های مشکوک موبایل را گرفته اید؟
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۲
کد مطلب: 214120
 
پیامکی بدین مضمون برای دارندگان همراه اول آمده است: قبض منتهی به آبان، مبلغ: ....

خوب همگی دستور وزیر محترم ارتباطات را مبنی بر عدم افزایش تعرفه های موبایل را یادمان مانده، اما مخابرات با صدور قبض های جدید (نه دو ماه یکبار بلکه ماهانه) با دو برابر قیمت ، نشان داده که نه برای حرفهای وزیر اهمیتی قائل است، نه برای عموم مردم !

بازی با کلمات در قبض جدید یعنی جمله "منتهی به" جمله ای دو پهلو است.

مخابرات یک شخصیت حقوقی و نهادی است که تحت نظارت وزارت ارتباطات فعالیت می کند ، لذا تمامی اصطلاحاتی که در رابطه با مشتری به کار می برد بار حقوقی داشته و باید برای مشتری قابل فهم باشد.

پیش از این رویه شرکت مخابرات در محاسبه تعرفه های تلفن همراه و صدور قبض دوماه یکبار بوده و اکنون مخابرات با ترفندهای مختلف آن را یک ماهه کرده و مشتری را گیج کرده تا نداند قبض چند روزه بوده و مبنای محاسبات چگونه است، ضمن اینکه اگر این قبض ها یک ماهه باشد، فاجعه افزایش تعرفه ها صحت پیدا کرده است.

حالا یکی از این شگردها استفاده از جمله "قبض منتهی به آبان" است. منظور از این عبارت نامفهوم و مشکوک چیست؟ اگر منظور روزهای منتهی به آبان است که در این صورت حتی تعداد روزهای شمارش شده از یک ماه هم کمتر خواهد بود.

اگر مخابرات قصد دارد قبوض را یک ماهه یا کمتر از آن صادر کند، چرا صادقانه و شفاف نمی گوید؟ صدور قبض های مشکوک جدید قطعا باعث تشویش اذعان عمومی خواهد شد و مسوولیت حقوقی نیز دارد.

اگر تمام ماه را هم حرف بزنیم، اینقدر نباید بیاید که در پیامک ها آمده است.منبع: وبلاگ خراسانی، علیرضا