امتیاز مثبت
۰
برای نخستین بار در کشور؛
پروژه پژوهشی شناسایی و ارتقاء توانمندی بازرسی فنی در پالایشگاه خانگیران اجرا شد
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 197922
 
رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از اجرای پروژه پژوهشی شناسایی و ارتقاء توانمندی در زمینه روش های نوین بازرسی فنی پالایشگاه ها در این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، علی اصغر محجوبی با اعلام این خبر افزود: این پروژه برای نخستین بار با همکاری دانشگاه تهران در خصوص موارد مرتبط با واحدهای پالایشی گاز با موفقیت به پایان رسید. 

وی اظهارداشت: بازرسی های دوره ای از خطوط و تجهیزات موجود در صنعت نفت و گاز برای به حداقل رساندن خسارت های رایج و جلوگیری از توقف های برنامه ریزی نشده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. 

محجوبی تصریح کرد: در این راستا بکارگیری از روش های بازرسی نوین به جای روش های معمول از مزایای بیشتری چه به لحاظ شناخت و تعیین نوع خسارت و چه به لحاظ سرعت انجام بازرسی برخوردار می باشند. 

این مقام مسئول ادامه داد: روش های نوین بازرسی اغلب به صورت آنلاین و در حین بهره برداری قابل استفاده بوده و از این جهت به این روش ها بازرسی برخط نیز اطلاق می گردد. 

رئیس امور پژوهش و فناوری پالایشگاه خانگیران بیان کرد: آنچه امروزه به عنوان روش های نوین بازرسی از آنها یاد می شود مجموعه ای از روش های بازرسی هستند که به طور معمول از تکنولوژی های نوین در آنها استفاده شده است و به واسطه نوع عملکردشان، می توان از آنها در حین سرویس نیز استفاده کرد. 

محجوبی خاطر نشان ساخت: این بدین معنا است که قبل از اینکه تجهیز دچار مشکل گردد و بدون توقف تولید و در حین سرویس می توان از صحت عملکرد آن مطمئن شد. 

وی تاکید کرد: روش های نوین بازرسی به طور معمول نتایج با دقت بسیار بالاتر نسبت به روش های معمول بازرسی ارائه کرده و همچنین دارای سرعت بیشتری نسبت به آنها می باشند. 

رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با بیان اینکه در این پروژه با انجام تحقیق و مطالعه بر روی روش های متداول و روش های نوین بازرسی، لیستی از این روش ها برای هر یک از تجهیزات و ظروف پالایشگاهی گاز ارائه گردید افزود: همچنین نقاط قوت و ضعف هر روش، نحوه عملکرد آن، نحوه گزارش دهی، نحوه انجام بازرسی بر روی تجهیز و مقایسه این روش ها با روش های معمول و دستور العمل های مربوط به هر تجهیز تدوین شد.