امتیاز مثبت
۰
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان: قیمت خودرو کارشناسی نیست و وارد بررسی آن می شویم
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 244956
 
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی با غیر کارشناسی دانستن اظهارات وزیر صنعت مبنی بر معقول بودن قیمت خودرو گفت:اگر آقایان بخواهند همچنان بر تصمیم های غیر منطقی خود اصرار داشته باشند مجلس از ابزارهای قانونی خود استفاده می کند.
علی علی‌لو درباره اظهارات اخیر سخنگوی دولت مبنی براینکه "شورای رقابت شورای دولتی نیست بلکه یک شورایی است که استقلال نظر دارد و اگر برخی از این افراد با پیشنهاد رئیس‌جمهور و یا دولت انتخاب می‌شود به این معنی نیست که ما بتوانیم نظر آنها را عوض کنیم"، گفت: زمانی که حکم رئیس شورای رقابت توسط رئیس جمهور امضاء می شود معنی استقلال این شورا بی معنی است.


به گزارش تسنیم، او گفت: البته در خصوص فراقوه‌ای بودن شورای رقابت هم باید بگویم به استناد سخنان امام (ره) در نظام جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی در رأس امور است و یک شورا نباید به استناد فراقوه‌ای بودن تصمیمات نامناسبی را برای مردم اتخاذ کند.


رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی همچنین در واکنش به اظهارات وزیر صنعت که گفته بود، قیمت‌های شورای رقابت معقول است، با تاکید بر اینکه سخنان نعمت زاده مبنی بر معقول بودن قیمت خودرو به هیچ عنوان کارشناسی نیست، گفت: مجلس نخست با تعامل و برگزاری جلسات متعدد موضوع قیمت خودرو را پیگیری می کند اما اگر آقایان بخواهند همچنان بر تصمیم های غیر منطقی خود اصرار داشته باشند مجلس از ابزارهای قانونی خود همانند سؤال و یا استیضاح استفاده خواهد کرد.


علی‌لو در ادامه با اشاره به قرائت گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در صحن علنی مجلس، گفت: پس از قرائت این گزارش ریاست مجلس از کمیسیون صنایع درخواست کرد تا مأموریت خود در اجرای گزارش را آغاز کند به همین منظور متن گزارش را به همراه 13 پرونده تخلف خودروسازان به قوه قضائیه ارسال خواهیم کرد.


او گفت: از همین امروز فاز عملیاتی گزارش کمیسیون تحقیق و تفحص از خودروسازان آغاز خواهد شد که یکی از موضوعات آن بررسی قیمت گذاری خودرو در کشور است.