امتیاز مثبت
۰
با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت
موافقنامه تاسیس شرکت فولاد کردستان امضا شد
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸
کد مطلب: 333858
 
موافقت نامه تشکیل شرکت فولاد کردستان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کردستان و معاونان دو طرف و سرمایه گذاران خصوصی مشارکت کننده در این بخش در استانداری کردستان به امضا رسید.
موافقنامه تاسیس شرکت فولاد کردستان امضا شد
 
 مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدفگذاری نهایی این شرکت که یک زنجیره تولید فولاد است تولید یک میلیون و 600 هزار تن شمس فولاد در سال با سرمایه گذاری یک میلیارد دلار و اشتغالزایی هزار نفر به طور مستقیم و بیش از 4 هزار نفر به طور غیر مسقیم است، گفت: امروز شرکت فولاد کردستان که شرکتی برای تولید زنجیره فولاد در شهرستان های قروه و بیجار است با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو ) و شرکت های صبا فولاد، کیمیا معدن سپاهان و شرکت امداد معدن کردستان تشکیل شد.
 
به گزارش کردپرس کرباسیان گفت: این شرکت از حوزه معدن تا مرحله تولید شمش را به صورت یک زنجیره از تولید کنساتره، گندله و آهن اسفنجی و در نهایت شمس برنامه ریزی کرده و این کارخانجات مرحله به مرحله ایجاد و به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی افزود: شرکت کیمیا معدن سپاهان در حال حاضر در شهرستان قروه در حوزه تولید کنسانتره فعال است و قرار است 600 هزار تن به تولید 350 هزار تنی فعلی خود اضافه کند و ایجاد کارخانه گندله سازی هم از سوی شرکت صبا فولاد در شهرستان بیجار به زودی آغاز می شود.
 
مدیر عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو ) با بیان اینکه مشاوره مقدماتی این طرح پایان یافته و مشاوره تفصیلی آن هم آغاز شده است، گفت: این طرح تا مرحله تولید 6/1 میلیون تن شمش فولاد ادامه خواهد یافت.


منصور اولی