امتیاز مثبت
۰
ظریف: دیگر هیچ کس به آمریکا اعتماد نمی کند/ ترامپ باید اختلال شناختی خود درباره منطقه را تصحیح کند
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 326171
 
وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی گفت رئیس‌جمهور این کشور بایستی اختلال شناختی خود درباره منطقه را تصحیح کند.
به گزارش تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌بی‌اس‌ نیوز گفت با تصمیم جدید «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق هسته‌ای برجام، از این به بعد هیچ‌کس به آمریکا اعتماد نخواهد کرد.

 
وی در مصاحبه‌ای که در تهران با خبرنگار این شبکه خبری انجام داد گفت: «هیچ کس دیگر به دولت آمریکا برای وارد شدن به مذاکرات طولانی با این کشور اعتماد نخواهد کرد، زیرا از حالا، مدت زمان دوام هر تعهدی که دولت آمریکا باید انجام دهد، یادآور دوره آن رئیس‌جمهور خواهد بود.»

 
ظریف در واکنش به این سوال که تغییر موضع دولت آمریکا در قبال توافق هسته‌ای برجام چه تأثیری بر توافقات اخیر دولت ایران با شرکت بوئینگ برای خرید هواپیما خواهد داشت گفت تا آنچا که او در جریان است، ایران با شرکت‌های آمریکایی سر جدال ندارد.

 
وی در جواب اینکه آیا از تلاش برای ایجاد روابط بهتر با دولت فعلی آمریکا دست کشیده است، گفت: «معتقدم که دولت ترامپ، چشمهایش را به واقعیت‌های منطقه بسته است. ما معتقدیم برای ایالات متحده و دولت ترامپ مهم است که این اختلال شناختی خود درباره منطقه ما را تصحیح کند.»