امتیاز مثبت
۰
معاون وزیر صنعت خبر داد
پراید به شرط پاس کردن استانداردها ماندنی می‌شود
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 322472
 
پراید به شرط پاس کردن استانداردها ماندنی می‌شود
 
معاون وزیر صنعت از آغاز پرداخت تسهیلات بانکی ۳۰ هزار میلیارد تومانی به واحدهای تولیدی خبرداد.

 
به گزارش تسنیم ، محسن صالحی نیا در یک نشست خبری از آغاز پرداخت تسهیلات بانکی 30 هزار میلیارد تومانی به واحدهای تولیدی خبرداد و اظهارداشت: این تسهیلات به منظور اجرای طرح رونق تولید، نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی و معدنی و تکمیل طرح ها و براساس ابلاغیه معاون اول رییس جمهور در چارچوب اقتصاد مقاومتی پرداخت می شود.

 
وی با اشاره به اینکه مطابق توافقات به عمل آمده 10 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات به 10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط اختصاص یافته است، افزود: 10 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات هم برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در 6 هزار واحد صنعتی پرداخت می شود همچنین تسهیلاتی برای به روز رسانی و نوسازی 5 هزار واحد تولیدی پیش بینی شده است.

 
 معاون وزیر صنعت با بیان اینکه تولیدکنندگان متقاضی دریافت این تسهیلات می توانند در ، سامانه مربوطه ثبت نام کنند، تصریح کرد: متوسط تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی و معدنی یک میلیارد و 100 میلیون تومان و در واحدهای کشاورزی 327 میلیون تومان بوده است.

 
صالحی نیا با اعلام اینکه بر 6 هزار و 600 واحد صنعتی که تسهیلات دریافت کرده اند نظارت هایی را اعمال کرده ایم، گفت: بانکهای ملی، صادرات، ملت، صنعت و معدن، تجارت، سپه، توسعه تعاون، رفاه، کشاورزی و توسعه صادرات در پرداخت این تسهیلات مشارکت داشتند.

 
وی در ادامه این نشست خبری با تأکید بر اینکه آمارها نشان می دهد صنعت در حال خروج از رکوداست، اظهارداشت: در سه ماهه نخست سال 95 رشد اقتصادی صنعت 2.2 درصد، سه ماهه دوم 4.7 درصد، سه ماهه سوم6.8 درصد و در سه ماهه چهارم 12.1 درصد بود.

 
معاون وزیر صنعت با اشاره به روند رشد اقتصادی صنعت در سنوات گذشته، اظهارداشت: نرخ رشد اقتصادی صنعت در سال 91 حدود منفی 10.5 درصد، سال 92 منفی 1.7درصد، سال 93 مثبت 7.6 درصد و در سال 94 منفی 3 درصد اعلام شده است.

 
صالحی نیا اضافه کرد: تسهیلات ارائه شده در بخش صنعت طی سال 95 به طور میانگین 1 میلیارد و 100 میلیون تومان و در بخش کشاورزی به طور میانگین 300 میلیون تومان بوده است.

 
*خط تولید پراید متوقف می شود؟

 
وی در خصوص توقف تولید پراید گفت: استاندارهای کیفی خودرو باید تا پایان سال ٩٧ به ٨١مورد برسد به همین جهت فعلا برنامه ای برای خروج پراید نداریم.

 
صالحی نیا با اشاره به اینکه فرایند تدریجی بهبود استانداردهی خودرویی در این خودرو مورد توجه قرار گرفته است ، تصریح کرد: وزارت صنعت فعلا برنامه برای خروج این خودرو در دستور خود ندارد و منتظر خواهیم ماند تا پایان سال ٩٧تا ببینیم این خودرو امکان پاس کردن استانداردهای جدید را دارد یا خیر.