امتیاز مثبت
۰
دوربین دیجیتال نیکون Coolpix L330
یک پیشنهاد ویژه برای خرید دوربین عکاسی
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 277077
 
دوربین نیکون Nikon L330 عضو جدید دوربین های کامپکت ارزان قیمت سری Coolpix L شرکت نیکون است.
یک پیشنهاد ویژه برای خرید دوربین عکاسی
 
این مدل جدید که جایگزین مدل L320 شده است مجهز به یک سنسور تصویر CCD20.2 مگاپیکسل و یک صفحه نمایش با رزلوشن بالاتر 460 کیلوپیکسل است. گذشته از این ارتقاء ها، دوربین عکاسی نیکون Coolpix L330 تقریباً کاملاً شبیه به مدل پیش از خود است و دارای همان قدرت زوم اپتیکال 26X با دامنه کانونی 22.5-585mm است.

سیستم لرزه گیر شیف یا جابه جایی لنز اختصاصی شرکت نیکون موسوم به Vibration Reduction (VR) از مدل L320 به این مدل جدید منتقل شده است تا به کاهش تاثیرات لرزش دوربین کمک کند و همچنین قابلیت ضبط فیلم های HD با رزلوشن 720p ویژگی مشترک دیگری در بین این دو مدل است.


دوربین دیجیتال نیکون Coolpix L330 نیز سنت تغذیه شدن با باطری های قلمی دوربین های سری L این شرکت را ادامه می دهد و در این مدل نز خبری از یک باطری شارژی لیتیوم- یون نیست. این امر کمک می کند قیمت این دوربین جدید افزایش نیابد.
 
 با اولین نگاه به دوربین نیکون L330 این تصور در شما ایجاد می شود که این مدل یک دوربین کامپکت اصطلاحاً بریج یا واسط است: دوربینی که با داشتن یک لنز ثابت و غیر قابل تعویض میزان کنترلی بر روی عکاسی فراهم می کند که در حد دوربین های عکاسی DSLR است. اما در مورد دوربین عکاسی دیجیتال نیکون Coolpix L330 تنها مورد اول، یعنی وجود یک لنز ثابت غیر قابل تعویض، صادق است؛ زیرا این دوربین کنترل دستی بسیار کمی بر روی تنطیمات عکاسی فراهم می کند.

خوشبختانه این دوربین مجهز به یک حالت عکاسی Smart Auto یا خودکار هوشمند است که به طور خودکار نوع صحنه ای که دوربین را به طرف آن گرفته اید را تشخیص داده و تنظیمات عکسبرداری بهینه را اعمال می کند.
 
علاوه بر این حالت می توانید دوربین نیکون Coolpix L330 را بر روی یک حالت عکاسی خودکار عادی و استاندارد قرار دهید و بر روی حساسیت ISO و توازن نور سفید کنترل داشته باشید، یا یکی از 18 حالت صحنه مختلف مثل Portrait یا پرتره، و Night Landscape یا منظره شبانه را انتخاب کنید.

از طرف دیگر یک حالت عکاسی جداگانه نیز وجود دارد که به ویژگی Smart Portrait یا پرتره هوشمند شرکت نیکون اختصاص یافته است، که در این حالت دوربین نیکون Coolpix L330 بطور خودکار فوکوس خودکار Face Priority یا اولویت چهره را انتخاب می کند و فعال کردن شاتر را تا زمانی که سوژه شما لبخند بزند به تاخیر می اندازد و اگر کسی در کادر و فریم چشمک بزند، دوربین هشدار می دهد.


سپس این سیستم هر گونه قرمز شدن چشم ها در تصویر را اصلاح می کند، رنگ پوست را صاف کرده و برای ایجاد جزئیات بهینه در مناطق سایه و هایلایت تصویر نوردهی کلی را تنظیم می کند. در حالت عکاسی خودکار استاندارد دوربین دیجیتال نیکون Coolpix L330 نیز می توانید با استفاده از گزینه های رنگ افکت هایی نظیر درخشان، منو کروم و سپیا را به تصویر خود اضافه کنید.
                       
 
اما بزرگترین و برجسته ترین ویژگی دوربین نیکون Coolpix L330 سنسور تصویر CCDاین دوربین با رزلوشن 20.2 مگاپیکسل واندازه 1/2.3 اینچ است، که ارتقاء قابل ملاحظه ای از سنسور 16.1 مگاپیکسل مدل L330 است.

 
در مورد قابلیت های اپتیکال دوربین نیکون L330 شکی وجود دارد. قدرت زوم 26x این دوربین این امکان را برای شما فراهم می کند فریم و کادر خود را از اکثر فواصل پر کنید و این دوربین بر خلاف اکثر دوربین های سوپر زوم دارای تنظیم زاویه واید بسیار گسترده و خیره کننده 22.5mm معادل است.


حداکثر دیافراگم f/3.1 دوربین با توجه به دامنه کانونی بزرگ آن نسبتاً واید و سریع است و به این معنی است دوربین نیکون Coolpix L330 در نور کم بدون نیاز به استفاده از حساسیت های بالاتر سنسور باید عملکرد خوبی داشته باشد.

این مدل جدید نیز مجهز به سیستم لرزه گیر اپتیکال VR شرکت نیکون از نوع شیفت لنز برای مقابله با تاثیر لرزش دوربین است، که این سیستم برای عکاسی در نور کم یا فواصل کانونی بالا ضروری است.

تنها ایراد موجود کنترل های زوم نسبتاً کند دوربین است که هنگامی که بخواهید با سرعت زوم کرده یا از زوم خارج شوید کمی کند هستند و از سوی دیگر برای تغییرات و تنظیم دقیق فواصل کانونی نیز دقت چندانی نداشته و پرش دارد.
با روشن کردن دوربین دیجیتال نیکون Coolpix L330 دوربین ظرف 1.3 ثانیه آماده گرفتن عکس است.


قیمت این کالا 420هزارتومان است. برای خرید به اینجا مراجعه کنید.