امتیاز مثبت
۰
طلا و ارز به اغما رفت/ زیان میلیونی سفته‌بازان
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 170507
 
با موج کاهش قیمتها در بازار طلا و ارز که از چند روز گذشته آغاز شده است ، بسیاری از دلالانی که با هدف کسب سود وارد این بازار شده بودند، دچار زیان هنگفتی شده اند.

مهر: با کاهش شدید قیمت طلا، سکه و ارز طی روزهای اخیر و ادامه این روند سفته بازان مشهدی به اغما رفتند.

با موج کاهش قیمتها در بازار طلا و ارز که از چند روز گذشته آغاز شده است ، بسیاری از دلالانی که با هدف کسب سود وارد این بازار شده بودند، دچار زیان هنگفتی شده اند.

این در حالی است که فعالان بازار از خروج سرمایه ها از بازار سکه و ارز خبر داده اند.

کاهش قیمت طلا در مشهد

در این باره رضا خلیلی یکی از فروشندگان طلا گفت : در چند روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار نزدیک به ۱۴ هزار تومان کاهش یافته است.

وی افزود: روند کاهش قیمتها که از هفته قبل آغاز شده است، همچنان ادامه دارد و در حال حاضر قیمت طلا و ارز در بازار مشهد روند کاهشی را تجربه می کنند.

وی با اشاره به کسادی بازار تصریح کرد: با توجه به روند کاهش قیمتها ، از هفته گذشته به شدت از حجم معاملات کاسته شده است. وی گفت: به نظر می رسد هم اكنون نرخ طلا در كشور با نرخ طلای جهانی همسو شده و هردو با هم افت داشته اند.

در همین حال یکی از واسطه ها نیز با اشاره به کاهش قیمت طلا ، سکه و ارز در مشهد گفت :چندی قبل تعدادی سکه طرح جدید رابه قیمت یک میلیون ۴۰۰ هزار تومان خریداری کرده بودم اما اکنون در هر سکه حدود ۱۸۰ هزار تومان و در مجموع ۱۸ میلیون تومان زیان کرده ام.

وی افزود: از ابتدای سال جاری روند قیمتها رو به پایین بوده و به نظر می رسد مقاومت بازار شکسته شده است.

وی گفت: این موضوع به زیان شدید افرادی که اقدام به خرید ارز و سکه کرده اند، تمام شده است.

روند کاهش قیمت ادامه دارد

این اظهارات در حالی مطرح می شود که فعالان بازار می گویند روند کاهش قیمتها تا آخر این هفته همچنان ادامه خواهد داشت.

در بازار مشهد سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۲۴هزار تومان، طرح قدیم یک میلیون و ۱۷۰هزار تومان، نیم سکه ۶۴۰هزار تومان، ربع سکه ۳۹۵هزار تومان و سکه گرمی ۲۸۲هزار تومان خرید و فروش می شود.

البته برخی از طلا فروشان دیروز قیمتهای بالاتری در فروش سکه اعلام می کردند.

همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۱۴هزار و ۲۷۰تومان، هر مثقال طلا ۴۹۴هزار تومان و انس جهانی ۱۳۶۱دلار و ۲۰سنت قیمت‌گذاری شده است.