امتیاز مثبت
۰
قیمت گوسفند زنده در آستانه عید قربان
يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب: 259103
 
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت با اشاره به نزدیکی به عید قربان گفت: ۶۰ هزار راس گوسفند برای عید قربان سال جاری در ۲۸ غرفه در میادین شهرداری تهران پیش بینی شده است.
علی خندان روی در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار کرد: در حال حاضر هیچ کمبودی در دام زنده وجود ندارد و کشتار در میادین زیر نظر دام‌پزشک و کاملا بهداشتی صورت می‌گیرد که اگر دام بیمار ذبح شود، معدوم شده و هزینه دام به مشتری برگشت داده خواهد شد.

 
وی ادامه داد: امکان خرید عموم مردم برای ذبخ در مکان‌های شخصی وجود دارد و در کنار آن افرادی که بخواهند گوشت خود را در اختیار بنیادهای خیریه قرار دهند وسیله انتقال در محل میادین شهرداری وجود دارد.

 
این فعال صنفی بیان کرد: با توجه به نیاز سال گذشته که 50 هزار راس دام ذبح شد در سال‌جاری این میزان به 60 هزار راس افزایش یافته است که در حال حاضر هر کیلو دام زنده گوسفندی 11 هزار تا 11 هزار و 500 تومان و دام سنگین 12 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گاوی تاکید کرد: قیمت هرکیلو گوشت خوب گوسفندی برای مصرف کننده 28 هزار تومان و گوساله مخلوط 29 هزار تا 30 هزار تومان است که احتمال دارد بنابر شرایط روز عید قربان قیمت دام زنده کیلویی 500 تومان تغییر داشته باشد.