امتیاز مثبت
۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد
هزینه سوء مدیریت خودروسازان بر دوش مردم/انتقاد از تمرکز خودروسازان بر گرانی قیمت ها
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب: 334190
 
هزینه سوء مدیریت خودروسازان بر دوش مردم/انتقاد از تمرکز خودروسازان بر گرانی قیمت ها
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:نباید مردم هزینه سوء مدیریت خودروسازی های کشور را پرداخت کنند.

 
قرجه طیار در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص وضعیت بازار خودرو گفت: در شرایطی که دشمنان جنگ اقتصادی به راه انداخته اند باید با برنامه ریزی مشخص مانع از دست یابی دشمنان به اهدافشان شد.

 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:متاسفانه اخبار خوبی از بازار خودرو شنیده نمی شود بطور مثال برخی از گزارش ها حکایت از احتکار خودرو توسط خودروسازان دارد که بطور طبیعی این موضوع عرضه و تقاضا را در بازار خودرو با مشکل روبرو می کند.

 
 نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:اینکه شنیده می شود به بهانه افزایش نرخ ارز، قیمت خودرو نیز باید رشد کند غیرقابل قبول است چرا که بسیاری از قطعات خودرو ساخت داخل کشور بوده و هزینه های خودروسازان براساس ریال است.

 
نباید مردم هزینه سوء مدیریت خودروسازی های کشور را پرداخت کنند

 
طیار در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:باید پذیرفت در سال های گذشته از صنعت خودرو به نسبت صنایع دیگر حمایت های بیشتری صورت گرفته اما نتیجه کار مناسب نبوده است.

 
وی تصریح کرد:نباید مردم هزینه سوء مدیریت خودروسازی های کشور را پرداخت کنند اینکه برخی خودروسازان بخواهند تنها از محل افزایش قیمت خودرو، زیان خود را جبران کنند غیرقابل قبول است.

 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در هر صورت خودروسازان به جای اینکه روی بحث افزایش قیمت خودرو تمرکز کنند تلاش کنند تا با ارتقای بهره وری و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، بهای تمام شده ساخت را پایین بیاورند.