امتیاز مثبت
۰
رئیس اتحادیه میوه و سبزی اعلام کرد:
کاهش قیمت نوبرانه‌ها به زیر ۱۰ هزار تومان
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: 334532
 
کاهش قیمت نوبرانه‌ها به زیر ۱۰ هزار تومان
 
رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: با وجود سرمازدگی بهاره، افزایش چندانی در توزیع میوه‌های بهاره نداریم و قیمت‌های خارج از عرف تنها برای سه تا هفت روز ابتدای ورود نوبرانه‌ها به بازار است.

 
جواد کارگر در گفت‌وگو با  فارس، در مورد آخرین وضعیت میوه‌های بهاره گفت: اگرچه سرمای زودرس در فصل بهار به باغات میوه‌هایی همچون زردآلو، گیلاس و سیب آسیب زد، اما همچنان در روند تولید و مصرف مشکلی نداریم.

 
خبرنگار فارس پرسید، پس چرا قیمت‌های نوبرانه‌هایی همچون گیلاس و زردآلو با قیمت هر کیلو 30 هزار تومان است که وی در پاسخ گفت: هر نوبرانه‌ای در ابتدای ورود به بازار بین 3 تا 7 روز قیمت خاص خود را دارد، اما پس از آنکه به مرحله تولید انبوه و توزیع در بازار رسید، وارد نرخ‌نامه‌های هفتگی ما شده و باید از میانگین قیمتی تبعیت کند.

 
وی اضافه کرد: هم‌اکنون در این هفته هر کیلوگرم زردآلو بسته به کیفیت و بسته‌بندی بین 3 تا 4 هزار تومان قیمت خورده است و گیلاس هم از هفته آینده وارد نرخ‌نامه خواهد شد که قطعاً بسیار پایین‌تر از آن رقمی که گفته شد، خواهد بود. به عنوان مثال؛ چغاله بادام و گوجه سبز نیز در ابتدای فروردین تا کیلویی 220 هزار تومان هم فروخته شده بود که البته این نرخ خارج از شبکه اعضای اتحادیه بوده، اما به هر حال بعد از یک مدت کوتاهی اکنون هر کیلوگرم گوجه سبز بین یک تا 9 هزار تومان در میدان به فروش می‌رسد.

 
رئیس اتحادیه میوه و سبزی همچنین در مورد افزایش قیمت هندوانه گفت: این محصول تا کیلویی 2200 تومان نیز افزایش قیمت داشت، اما روز پنجشنبه به کیلویی 1600 تومان رسید که افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل در افزایش قیمت این محصول بی‌تأثیر نبوده است.