امتیاز مثبت
۰
وزیر اقتصاد خبر داد
عرضه ارز صادراتی در بورس تهران از هفته آینده
سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب: 335234
 
عرضه ارز صادراتی در بورس تهران از هفته آینده
 
وزیر امور اقتصادی و دارایی و دارایی اعلام کرد: با تصمیم دولت، حداکثر تا ابتدای هفته آینده، صادرکنندگان می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را پس از ثبت اظهارنامه صادراتی، در بورس تهران عرضه کنند.

 
به گزارش شادا، مسعود کرباسیان که در جلسه هفتگی سخنگوی دولت با رسانه ها با اعلام این خبر اظهار داشت: مقدمات این امر چیده شده و از این پس وارد کنندگان پس از ثبت سفارش، می‌توانند ارز مورد نیاز خود را با مراجعه به بورس تهران تامین کنند.

 
وزیر اقتصاد افزود: ارائه ارز در بورس، به نفع صادر کنندگان نیز هست و آنها از محل مابه التفاوت ارز اظهارنامه با قیمت فروش آن در بورس، منتفع می شوند.

 
کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بر اساس طبقه بندی کالایی پیشنهادی دولت، برای سالجاری 18 میلیون دلار ارز با نرخ 3800 تومان جهت واردات کالاهای ضروری پیش بینی شده است که دولت خود را ملزم به تامین آن از محل ارز حاصل از صادرات نفت به هر طریقی میداند.

 
وزیر اقتصاد محل تامین ارز مورد نیاز گروه دوم کالاهای ضروری با ارز 4200 تومان را شامل ارز حاصل از صادرات کالاهایی همچون پتروشیمی، فولاد و فلزات رنگین عنوان کرد که حدود 80 درصد اعتبارات این گروه را به خود اختصاص می‌دهند.

 
وی تصریح کرد: صادر کنندگان این گروه باید ارز وارداتی خود را به طور منظم در سامانه «نیما» بانک مرکزی ثبت کنند.