امتیاز مثبت
۰
اجرای کنسرت «شوریده» پس از 10 سال
يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 287832
 
این کنسرت در دو بخش اجرا می‌شود؛ بخش اول شامل دو قطعه، دونوازی سه‌تار و تنبک با اجرای من و علیرضا دزفولیان خواهد بود. قطعه سه‌تار و دف نیز با همراهی مبینا هوشیار اجرا می‌شود. بخش دوم کنسرت هم به اجرای قطعه شوریده اختصاص دارد.
اجرای کنسرت «شوریده» پس از 10 سال
 
کنسرت «شوریده» پس از 10 سال با اجرای گروه «یارآوا» برای بار دوم روی صحنه خواهد رفت.

 
مدیر هنری گروه موسیقی «یارآوا» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این کنسرت موسیقی ایرانی 10 سال پیش در کاخ نیاوران به روی صحنه رفت و اکنون برای بار دوم در تالار رودکی اجرا خواهد شد.

 
مهدی جلالی ادامه داد: قطعه «شوریده» اثر من است که شامل مجموعه‌ای از قطعات در هفت موومان می‌شود. این اثر بین سال‌های 78 تا 80 در کنار دو مجموعه دیگر با نام‌های «انتظار» و «مارال» نوشته شد. برای همین، من نام «قصه» را برای این فرم خاص از قطعاتم برگزیدم. این در حالی است که هر سه قصه مجموعه‌ای از قطعات هستند که هر کدام داستانی را به زبان موسیقی روایت می‌کنند.

 
وی درباره‌ی تفاوت اجرای این قطعه طی این سال‌ها گفت: قطعا در این همه سال، سلیقه من بسیار عوض شده است؛ اما من اعتقادی به تغییر در کارهای گذشته خود ندارم. البته تغییرات کوچکی در ترکیب سازها یا حتی جملاتی که توسط سازهای همراهی‌کننده نواخته می‌شود، اعمال شده، اما اصل کار همان است.

 
رهبر ارکستر مدرن «یارآوا» افزود: این کنسرت در دو بخش اجرا می‌شود؛ بخش اول شامل دو قطعه، دونوازی سه‌تار و تنبک با اجرای من و علیرضا دزفولیان خواهد بود. قطعه سه‌تار و دف نیز با همراهی مبینا هوشیار اجرا می‌شود. بخش دوم کنسرت هم به اجرای قطعه شوریده اختصاص دارد.

 
این هنرمند از محمد زند کریمخانی (عود)،‌ گلناز خلیلی (تارباس)،‌ آلاله دانشمند (رباب)،‌ فربد مرصعی و نسترن غفاری (ویلن)، علیرضا دزفولیان (تنبک و پرکاشن)،‌ شهرزاد افشار (تیمپانی و پرکاشن)، مبینا هوشیار (دف و پرکاشن)، علیرضا عقیقی و سامان احمدی‌زاده (سه تار) به‌عنوان اعضای این گروه یاد کرد.

 
کنسرت «شوریده» با آهنگسازی و سرپرستی مهدی جلالی 9 اسفندماه در دو سانس 18و30 و 21 در تالار رودکی روی صحنه خواهد رفت.

 
گروه موسیقی «یارآوا» در سال 1380 توسط مهدی جلالی، ابراهیم الهیاری و حامد زندکریمخانی با هدف معرفی گونه‌ای متفاوت از موسیقی سنتی و ترویج موسیقی بی‌کلام تأسیس شد. از سال 1382 و با تشکیل ارکستر مدرن «یارآوا» به پیشنهاد علیرضا مشایخی، این گروه فعالیت هنری خود را با هدف معرفی آهنگسازان و نوازندگان معاصر در زمینه موسیقی مدرن و اشاعه موسیقی جدی و علمی ادامه داد.جدول زیر ساعت اجرا و قیمت بلیت این کنسرت را نشان می‌دهد. در صورت  تمایل برای خرید و رزرو بلیت اینجا کلیک کنید.

تاریخ اجراساعت
شنبه 9 اسفند18:30
شنبه 9 اسفند21:00
قیمت بلیت ها (ریال)
400,000
500,000