۱
 
امتیاز مثبت
۰
پرايد در بازار ۱.۵ ميليون ارزانتر از نرخ كارخانه!
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 161138
 
این در حالی است که هم‌اکنون به دلیل رکود گسترده ایجاد شده در خرید و فروش خودرو، نرخ بازار این محصولات به پایین‌تر از قیمت‌های رسمی تعیین شده از سوی خودروسازان سقوط کرده است.

بهار: رويگرداني مردم از خريد خودروهاي داخلي به دليل گراني سرسام‌آور و بي دليل آنها، و همچنين اعلام خبر کاهش قریب‌الوقوع قیمت رسمی خودروهای داخلی، کاهش بيشتر نرخ برخی از این محصولات در بازار آزاد را به دنبال داشته است.

پیش‌بینی می‌شود ظرف روزهای آینده قیمت جدید خودروهای داخلی اعلام شود و انتظار می‌رود این قیمت‌ها به طور میانگین ۱۰ درصد نسبت به نرخ‌های قبلی کاهش یابد.

کارشناسان معتقدند در صورتی که نرخ رسمی خودروهای داخلی به طور میانگین حداقل ۱۰ درصد کاهش یابد به همان نسبت نیز شاهد کاهش قیمت محصولات عرضه شده در بازار آزاد خواهیم بود. این در حالی است که هم‌اکنون به دلیل رکود گسترده ایجاد شده در خرید و فروش خودرو، نرخ بازار این محصولات به پایین‌تر از قیمت‌های رسمی تعیین شده از سوی خودروسازان سقوط کرده است.پایان سناریوی تعیین قیمت خودرو

روز گذشته رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفته بود: پیش بینی کمیسیون کاهش قیمت‌خودرو بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به قیمت های فعلی است اما کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود. محمدعلی پورمختار درباره آخرین وضعیت تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تصریح کرد: بر اساس قانون نحوه اجرای اصل ۴۴، شورای رقابت موظف بود حدود یک الی دوسال گذشته نسبت به تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو اقدام مي‌کرد که متاسفانه به دلایل مختلف این دستور العمل را تهیه نکرده است.

نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس با بیان اینکه دلایل تاخیر در تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو برای ما موجه نیست، افزود: زمانی که با افزایش به یکباره خودرو در سال گذشته مواجه شدیم، کمیسیون اصل نود به همراه نمایندگان خودروسازان و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز به موضوع افزایش قیمت خودرو ورود پیدا کردیم و مقرر شد تا قبل از هفته پایانی سال گذشته شورای رقابت دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را تعیین کند که باز متاسفانه این دستور العمل تهیه نشد و موضوع قیمت گذرای خودرو بلاتکلیف باقی ماند.

وی ادامه داد: در سال جاری به شورای رقابت اعلام کردیم که دستورالعمل تعیین قیمت خودرو باید تا پایان فروردین تهیه شود و این یک تکلیف قانونی برای شورای رقابت است. این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو راکد است، گفت: خودروسازان و مصرف کنندگان در انتظار اعلام قیمت های نهایی هستند و بسیاری از خریداران نیز نمی‌دانند در شرایط فعلی نسبت به خرید خودرو اقدام کنند یا خیر و این موضوع باعث رکود صنعت خودروسازی شده است.

وي افزود: ما روز دوشنبه یک ابلاغیه به شورای رقابت ارسال کردیم که بر اساس آن شورای رقابت موظف است تا پایان هفته دستور العمل تعیین قیمت خودرو را اعلام کند. اگر شورای رقابت این دستور العمل را تا پایان هفته اعلام نکند از نظر کمیسیون اصل نود تخلف محسوب مي‌شود و قابلیت رسیدگی دارد و دولت نمی تواند منتظر اعلام شورای رقابت باشد و قیمت‌ها اعلام مي‌شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: به طور قطعی شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود و پیش بینی بنده کاهش قیمت بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به قیمت های فعلی است و کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود.

 
 
 


ناشناس
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۱۴:۰۳:۰۳
مردم عزيز،ماشين نخريدن ما كمي داره جواب ميده،گرچه به قيمتهاي قبلي بر نمي گرده ولي بهتر از هيچيه!!!!همچنان مهشين صفر نخرين،فقط دست دوم !؟ (7455)